Patent spoločnosti Xiaomi odhaľuje otočný fotoaparát slúžiaci ako hlavný a selfie zároveň

Spoločnosť Xiaomi podala nový patent na telefón, ktorý obsahuje vyskakovací a zároveň rotačný modul fotoaparátu. Výhodou takéhoto modulu je to, že umožňuje vytvoriť displej bez akýchkoľvek zárezov alebo otvorov pre predný fotoaparát.

Vyskakovací modul fotoaparátu nie je od spoločnosti Xiaomi žiadnou novinkou, pretože výrobca v predchádzajúcich patentoch už s takouto zaujímavou technológiou experimentoval. Ako uvádza portál LetsGoDigital, spoločnosť Xiaomi podala svoj nový patent na vyskakovací rotačný modul fotoaparátu na Úrad pre patenty a ochranné známky USA ešte na konci roku 2019. Dokumentácia tohto patentu bola následne zverejnená 18. februára 2021.

Otočný vyskakovací modul fotoaparátu sa skladá z horizontálne umiestnenej trojice fotoaparátov s bleskom. Aby bolo možné používať fotoaparáty aj na selfie, je možné modul jednoducho zdvihnúť a otočiť ho. Schopnosť otáčať hlavnú kamerovú jednotku znamená, že používatelia budú môcť využívať lepšiu kvalitu obrazu, keďže zadné fotoaparáty sú zvyčajne výkonnejšie ako predné. Znamená to tiež, že displej nebude prerušovaný zárezmi alebo otvormi na fotoaparáte, ktoré môžu byť pre niektorých používateľov škaredé alebo rušivé.


Prečítajte si tiež: Xiaomi predstavilo svoj prvý skladací telefón Mi Mix Fold s tekutou šošovkou


 

Zdroje: LetsGoDigital

Komentáre (1)
i2
Pridať nový komentár
TOPlist