Pár malých zmien a Game Boy sa premení na ovládač dronu (video)

, Autor: kupcik
 
Žeby nastal čas konečne pohľadať svoj staručký Game Boy Classic? Zmiesť z neho vrstvu prachu, vložiť do neho nové batérie a použiť klasiku z roku 1989 moderným spôsobom?

V modernej dobe nie je takmer nič nemožné a presvedčí nás o tom aj Gautier Hattenberger z Univerzity francúzskeho civilného letectva. Práve jemu sa s pomocou drobných a jednoduchých úprav podarilo vdýchnuť vreckovému zariadeniu nový život, a použil ho na pilotovanie dronu ARDrone2 od spoločnosti Parrot.
 
 
Hattenberger objavil v dome svojich rodičov starý Game Boy, ktorý kedysi používal. Ihneď sa mu v hlave objavila myšlienka: „S týmto dokážem riadiť dron!“. A ako sa ukázalo, naozaj to dokázal. S použitím GameLink (príslušenstvom, ktoré bolo pôvodne vyrobené za účelom uľahčenia hrania pre dvoch hráčov na jedinom Game Boy zariadení), mikrokontroléra Arduino a FTDI sa Hattenberger rozhodol v práci napísať zdrojový kód, ktorý by signály z Game Boy-a preložil do niečoho, čomu by rozumel samotný dron.
 
Výsledkom je moderný dron pilotovaný klasickým kúskom technológie. Hattenberger dokonca zverejnil celý zdrojový kód na GitHub, pre prípad, že by ste si chceli vyrobiť svoj vlastný ovládač pre dron.

Zdroj: thenextweb
 
Kľúčové slová
dron, Game Boy, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist