Papierové tlačiarne do štyroch rokov skončia

Podľa experta z IEEE už čoskoro nebude nikto potrebovať tlačiareň. Lacné tablety prispeli k tomu, že čítanie na displeji začína byť bežné.

Kevin Curan, vedúci člen IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), vychádza z toho, že laserové a atramentové tlačiarne vymrú v priebehu nasledujúcich štyroch rokov. Vyjadril sa tak v rozhovore pre britský Inquirer.

„Tlačiareň sa stáva predmetom z minulosti a už viac neexistuje potreba niečo tlačiť. Čím viac času trávime online, tým viac si zvykáme na to, čítať niečo na tablete. Prakticky všetko sa dá uskutočniť virtuálne.“

Podľa štúdie z januára 2014 strávi 26% respondentov na internete viac ako 10 hodín týždenne. Pričom platí, že čím mladší užívateľ, tým vyššia intenzita používania. Mladiství vo veku 18-24 rokov tvoria až 60%, pričom generácia 60 a viac ročných predstavuje iba 9%. 35% opýtaných strávi na internete 3 až 10 hodín týždenne a 17% respondentov jednu až dve hodiny.

Tablety sú stále lacnejšie, čo ešte viac urýchľuje vývoj mimo tlačiarní. Ponuka tabletov sa v posledných rokoch rýchlo rozrastá, a to aj v nižšom cenovom segmente. Zariadenie s veľkosťou obrazovky 7 až 8 palcov je už dnes dostupné za menej ako 200 €. Napríklad v decembri 2013 prišiel na britský trh tablet Ubislate 7Ci, za cenu len 30 britských libier, čo je v prepočte asi 36 €.

3D tlačiareň však nevystrieda papierové tlačiarne v domácnostiach, tvrdí Curran. Dôvodom je hlavne vysoká cena, takže zariadenia by mohli byť využívané najmä v obchodoch. Napríklad každý piaty nemecký obyvateľ si vie predstaviť, žeby doma používal 3D tlačiareň. Vo vekovej kategórii od 14 do 19 rokov sa o 3D tlač zaujíma asi 25% obyvateľov.

Zdroj: Golem.de

Komentáre (6)
Curuj
Väčšiu blbosť už dlho nikto nepovedal. Dotyčný nikdy nebol na úrade. Všade tlačivá. Alebo doprava - všetko na papieri. Hlavne už vidím, ako si budú robotníci čítať výkresy na tabletoch :D
passco
No ja som si všimol, že všade sa už snažia nahradiť papiere.. Najme v podnikoch už väčšina vecí sa robí elektronicky akurát ked sú na nejakých vyšších postoch starý ŠTBáci, tak majú tendenciu šanonovania si stien :)
ericc64
Pekna blbost veru ... Nech si strcia ich tabelty do zadku ... Pol hodinu cumim do mobilu / tabletu a z toho ze to blika ako svina, ma akurat tak stipu fajn oci ... To sa mi pri beznom citani nestane ...
AmOK
Kevin srandista. Asi zabudol na rotacky vo FED-e... Alebo je to fanda Bitcoinu? :D
landrower
taky bullshit uz som dobre dlho necital :D dokumenty v papierovej forme sa budu pouzivat este hodne dlho a este hodne dlho bude trvat kym vymiznu ludia ako ja co im vadi citat nieco na displeji.
GABO
Rád by som spoznal toho pána experta z IEEE :) nebude to náhodou nejaký "činovník" vo veľkej spoločnosti dodávajúcej tablety, prípadne súčiastky do týchto zariadení? Niekto zabudol spomenúť, že tie lacné "XXX" tablety viac nefungujú ako fungujú. Čítanie roka toto :D
Pridať nový komentár
TOPlist