Papierové tlačiarne do štyroch rokov skončia

, Autor: Kati

Podľa experta z IEEE už čoskoro nebude nikto potrebovať tlačiareň. Lacné tablety prispeli k tomu, že čítanie na displeji začína byť bežné.

Kevin Curan, vedúci člen IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), vychádza z toho, že laserové a atramentové tlačiarne vymrú v priebehu nasledujúcich štyroch rokov. Vyjadril sa tak v rozhovore pre britský Inquirer.

„Tlačiareň sa stáva predmetom z minulosti a už viac neexistuje potreba niečo tlačiť. Čím viac času trávime online, tým viac si zvykáme na to, čítať niečo na tablete. Prakticky všetko sa dá uskutočniť virtuálne.“

Podľa štúdie z januára 2014 strávi 26% respondentov na internete viac ako 10 hodín týždenne. Pričom platí, že čím mladší užívateľ, tým vyššia intenzita používania. Mladiství vo veku 18-24 rokov tvoria až 60%, pričom generácia 60 a viac ročných predstavuje iba 9%. 35% opýtaných strávi na internete 3 až 10 hodín týždenne a 17% respondentov jednu až dve hodiny.

Tablety sú stále lacnejšie, čo ešte viac urýchľuje vývoj mimo tlačiarní. Ponuka tabletov sa v posledných rokoch rýchlo rozrastá, a to aj v nižšom cenovom segmente. Zariadenie s veľkosťou obrazovky 7 až 8 palcov je už dnes dostupné za menej ako 200 €. Napríklad v decembri 2013 prišiel na britský trh tablet Ubislate 7Ci, za cenu len 30 britských libier, čo je v prepočte asi 36 €.

3D tlačiareň však nevystrieda papierové tlačiarne v domácnostiach, tvrdí Curran. Dôvodom je hlavne vysoká cena, takže zariadenia by mohli byť využívané najmä v obchodoch. Napríklad každý piaty nemecký obyvateľ si vie predstaviť, žeby doma používal 3D tlačiareň. Vo vekovej kategórii od 14 do 19 rokov sa o 3D tlač zaujíma asi 25% obyvateľov.

 

Zdroj: Golem.de

Kľúčové slová
3D tlač, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Väčšiu blbosť už dlho nikto nepovedal. Dotyčný nikdy nebol na úrade. Všade tlačivá. Alebo doprava - všetko na papieri. Hlavne už vidím, ako si budú robotníci čítať výkresy na tabletoch :D

Re: Papierové tlačiarne do štyroch rokov skončia

No ja som si všimol, že všade sa už snažia nahradiť papiere.. Najme v podnikoch už väčšina vecí sa robí elektronicky akurát ked sú na nejakých vyšších postoch starý ŠTBáci, tak majú tendenciu šanonovania si stien :)

Re: Papierové tlačiarne do štyroch rokov skončia

Pekna blbost veru ... Nech si strcia ich tabelty do zadku ... Pol hodinu cumim do mobilu / tabletu a z toho ze to blika ako svina, ma akurat tak stipu fajn oci ... To sa mi pri beznom citani nestane ...

Re: Papierové tlačiarne do štyroch rokov skončia

Kevin srandista. Asi zabudol na rotacky vo FED-e... Alebo je to fanda Bitcoinu? :D

Re: Papierové tlačiarne do štyroch rokov skončia

taky bullshit uz som dobre dlho necital :D
dokumenty v papierovej forme sa budu pouzivat este hodne dlho a este hodne dlho bude trvat kym vymiznu ludia ako ja co im vadi citat nieco na displeji.

Rád by som spoznal toho pána experta z IEEE :) nebude to náhodou nejaký "činovník" vo veľkej spoločnosti dodávajúcej tablety, prípadne súčiastky do týchto zariadení? Niekto zabudol spomenúť, že tie lacné "XXX" tablety viac nefungujú ako fungujú. Čítanie roka toto :D

Poslať nový komentár

TOPlist