Pán Prsteňov od Amazonu dostáva dátum premiéry

Jeden z najdrahších seriálov sa nám predstaví už budúci rok.

Spoločnosť Amazon uverejnila prvý obrázok z pripravovaného seriálu zasadeného pravdepodobne do druhého veku Stredozeme. Potešujúca je aj správa, podľa ktorej sa nedávno ukončilo natáčanie na Novom Zélande, čo znamená, že natočený materiál preberá postprodukcia. Tá má na sfinalizovanie seriálu takmer trinásť mesiacov, nakoľko dátum vysielania seriálu je stanovený na 2. septembra 2022. Menej potešujúca informácia je, že diely budú vychádzať postupne, a to formou - každý týždeň jeden diel.

Tolkienova epická sága z prostredia Stredozeme prechádza štyrmi vekmi, pričom najznámejšia časť z nich - trilógia Pán Prsteňov, je zasadená do tretieho veku. Povráva sa, že pripravovaný seriál sa má odohrávať v druhom veku Stredozeme, aspoň podľa zverejneného obrázku, kde v pozadí vidieť dva stromy Valinoru, ktoré osvetľovali krajinu, čo si trochu odporuje s tým, že tieto mocné stromy boli zničené ešte v provom veku. Takže by mohlo v tomto prípade ísť o prequel k druhému veku, nakoľko spoločnosť Amazon má práva len na druhý vek, za ktoré firma zaplatila 250 miliónov dolárov (približne 210 miliónov eur). Zároveň sa odhaduje, že natočenie seriálu aj s právami stálo spoločnosť až miliardu dolárov.

Druhý vek sa točí okolo temného pána Suarona, ktorý v tom období ukul mocné Prstene moci, ktoré neskôr rozdal deviatim mužom, ktorých osudom je skon, siedmym pánom trpaslíkom v sieňach z kameňa a trom elfským kráľom vonku pod nebom. Najmocnejší z nich si nechal Sauron.

Zdroj: Cnet, Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist