Orange spustil predaj a podporu eSIM kariet

Spoločnosť Orange od 5.12. začína podporovať eSIM karty, vďaka čomu jeho zákazníci ako prví a jediní na slovenskom trhu môžu využívať všetky výhody tejto technológie. eSIM karta je zabudovaná priamo do zariadenia, vďaka čomu zákazníkom úplne odpadá akákoľvek manipulácia a starosť s tradičnými plastovými SIM kartami a prináša im množstvo ďalších výhod. 

Aktuálne Orange podporuje eSIM na smart hodinkách Samsung Galaxy Watch 46mm eSIM, ktoré dnes zaraďuje do svojho portfólia. Ak teda očakávate podporu iPhonov Xr a XS, zatiaľ vás sklamame.

Unikátna technologická novinka eSIM (Embedded SIM) je náhradou za plastové SIM karty pre mobilné telefóny, ale aj tablety, smart hodinky, notebooky, malé senzory alebo inteligentné autá. Zásadná zmena spočíva v zabudovaní čipu SIM karty v zariadeniach priamo od výrobcu, takže zákazníci ju už nemusia fyzicky vkladať do otvoru pre SIM karty. Zároveň sa už nikdy nedostanú do situácie, kedy by museli riešiť jej poškodenie, zlomenie či stratu

Ďalšou veľkou výhodou eSIM je, že šetrí miesto v telefóne a vytvára priestor pre zlepšenie vode odolnosti zariadení. Navyše, čip eSIM karty je 2x menší v porovnaní s klasickou nano-SIM, takže v zariadeniach šetrí miesto, ktoré môžu výrobcovia využiť na užitočnejšie komponenty.

Zákazníci nemusia merať cestu na najbližšiu pobočku. Jediné, čo k aktivácii eSIM potrebujú, je zariadenie podporujúce túto technológiu a eSIM profil, ktorý reprezentuje program (paušál). Svoj eSIM profil získajú vo forme QR kódu, ktorý je potrebné nasnímať do zariadenia. Prvá aktivácia bude stáť 9.99€, a každá ďalšia 2.99€.

V tejto chvíli oficiálne eSIM u operátora podporujú iba hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm eSIM. Iné zariadenie podporované nie sú. Operátor zatiaľ nepotvrdil ani budúcu podporu Apple zariadení, tá je „možná“. Orange eSIM prebieha u spoločnosti Apple certifikáciou, čo ešte môže potrvať.

Zdroj: TS Orange; upravené

Komentáre (1)
JAja
batéria z mobilu sa vybrať nedá (bežnému užívateľovi) a teraz sa nebude dať vybrať ani SIM karta, za chvíľu sa nebude dať ani mobil vypnúť a stane sa potencionálnym terčom pre drony a rakety
Pridať nový komentár
TOPlist