Orange pokrýva 4G sieťou už viac ako 1000 obcí na Slovensku

 
Mobilný operátor Orange zverejnil aktuálne informácie o pokrytí Slovenska 4G sieťou. Tá je dostupná už vo viac ako 1000 obciach našej krajiny.

Orange neustále pokračuje v rozširovaní svojej vlastnej 4G siete, ktorú chce priniesť do všetkých kútov Slovenska. V priebehu roku 2016 sprístupnil svoju najmodernejšiu sieť v ďalších takmer 700 obciach, a aktuálne si výhody 4G siete od Orangeu môžu užívať obyvatelia v 139 mestách a 1008 obciach našej republiky.
 
Tieto čísla zahŕňajú viac než 78% populácie Slovenska, a do konca aktuálneho kalendárneho roka by chcel operátor 4G sieť sprístupniť pre ďalšie 2%. Rok 2016 by tak Orange zakončil s celkovým pokrytím 80% populácie. Zároveň sa operátor pochválil aj číslami, ktoré hovoria o pokrytí 4G+ sieťou.
 
Tá dosahuje maximálne prenosové rýchlosti na úrovni 225 Mbit/s, a aktuálne je dostupná pre 24,6% populácie Slovenska. Vďaka tomuto rozsiahlemu pokrytiu môže byť stále viac zákazníkov Orangeu rýchlejšie a jednoduchšie v spojení s tým, na čom im najviac záleží.
 
Zdroj: Orange
 
Komentáre (3)
mano8
a co z toho, ked majú smiesne dátové balíky za najpredrazenejsie ceny na slovensku !?
Michal Bajánek
a drahe baliky ako slak, volania idu smerom dole, ale cena za data sa zvysuje.
2Usiak
Sproste kecy. Mne v Hrinovej ich EDGE nejde ani 2kb/s. A to prosim 3km od centra. Odpoved zakaznickeho centra: vo vasej lokalite sa neplanuje posilnenie kapacity. Dovidenia.
Pridať nový komentár
TOPlist