Orange komerčne spúšťa novú mobilnú sieť

Spoločnosť Orange tento rok plánuje investovať do internetu vecí.

Internet vecí (Internet of things) čiže IoT je stále viac a viac spomínaným pojmom. IoT môžete v domácnosti poznať ako inteligentné žiarovky a zásuvky či inteligentné senzory – proti požiaru, proti vode atď. Medzi sofistikovanejšie služby patrí manažment odpadového hospodárstva, aktuálne informácie o voľných parkovacích kapacitách, monitorovanie ovzdušia v budovách, monitorovanie zásielok a skladov či meranie spotreby energií a mnohé ďalšie.

Orange už druhým rokom testuje sieť LoRa, ktorá konečne prechádza do komerčného využitia. Aktuálne je LoRa od Orangeu dostupná v piatich krajských mestách na Slovensku - v Bratislave, Trnave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach a čoskoro pribudne v Žiari nad Hronom či Šali.

Výhodou platformy je jej univerzálnosť a nezávislosť od typu konektivity – nezáleží, ako je koncové zariadenie k platforme pripojené (LoRa, GSM, LTE-M, Wi-Fi alebo iným spôsobom), platforma vie zbierať dáta zo všetkých typov pripojených zariadení. Zákazníkom zároveň prináša možnosť komfortne tieto nazbierané dáta uchovať a spracúvať vo svojich interných systémoch, a jednoducho k nim pristupovať. Okrem toho ide o nízkoenergetickú sieť s veľmi dobrým dosahom a pokrytím signálu ako vo vnútri tak aj vonku. Veľkou výhodou je veľké množstvo podporovaných zariadení.

Zdroj: ORANGE TS

Pridať nový komentár
TOPlist