Oplatí sa kupovať hybridné notebooky?

V dnešnej dobe je počítač či notebook považovaný za samozrejmosť a mal by ho vlastniť každý jeden z nás. Hľadáte niečo prenosnejšie, ľahké a výkonné? Určite všetci poznáme hybridné notebooky. Hybridné notebooky majú dotykovú obrazovku a odnímateľnú klávesnicovú časť. Ide o zariadenia, ktoré poskytujú komfort notebooku a tabletu v jednom. Sú skutočne tenké a ľahké. Hybridné notebooky najviac spopularizovala značka Lenovo.

Pre koho sú hybridné notebooky určené? Poskytujú variabilitu a sú určené na rôzne činnosti od práce cez zábavu až po štúdium. Takže keď cez deň potrebujete v práci riešiť pracovné záležitosti a večer si v posteli len pozrieť sociálne siete či prečítať elektronickú knihu, výber takéhoto notebooku neoľutujete.

Cenovo sa pohybujú typy týchto notebookov rôzne. Najlacnejšie začínajú na 300 eur, najdrahšie končia na 1 500 eur. Záleží od funkcií a výkonu akým zariadenie disponuje. Niektoré z pracovných hybridov disponujú stylus perami na grafickú prácu. Iné modely sú určené primárne na zábavu a bežnú kancelársku prácu.

Veľmi dôležitým parametrom, ktorý si treba všímať je výdrž batérie. Výrobcovia sa snažia byť v tomto bode čo najlepší. Určite si však pozrite na webe rôzne recenzie, kde je presne otestovaná reálna výdrž batérie.

Ako skvelý typ vám predstavíme jeden hybridný notebook značky Lenovo, konkrétne model Lenovo Yoga 920.Notebook má skvelé, pevné a charakteristické hodinkové pánty, ktoré držia 13,9 palcový 4K UHD displej s 5 milimetrovými rámčekmi. V top konfigurácii za cenu približne 1 600€ môžete očakávať procesor Intel Core i7 ôsmej generácie s 8 až 16 GB RAM. Úložisko tvorí SSD disk o veľkosti 256 GB až 1 TB. Notebook obsahuje ďalšie špeciálne funkcie ako je čítačka prstov a o kvalitný zvuk sa starajú JBL reproduktory.

Kto ešte váha aký notebook si vybrať? Samozrejme treba zvážiť špeciálne potreby každého z nás a zhodnotiť aký výkon mu postačí. Výberu však treba nechať čas a priestor.

Zdroj: Tlačová správa

Komentáre (1)
Early Adopter

Fakt to už má každá socka :(
Najvyšší čas tie špehovacie somariny pozahadzovať a odpojiť internet, ktorý poskytuje čoraz menej informácií a čoraz viac sprostej reklamy (reklama je fajn, ak ponúka to čo hladám - ak mi však zaryto núka tovar, ktorý som si už kúpil - alebo ak mi 10x denne núka stále to isté - tak je proste sprostá).
Kde sú tie časy, keď sa za 1MB RAM dalo kúpiť 5 trojizbových bytov v Petržalke ...

Pridať nový komentár
TOPlist