Opera GX prichádza na smartfóny

Herný prehliadač prichádza na smartfóny.

V roku 2019 priniesol rovnomenný tvorca internetového prehliadača Opera jeho hernú verziu s prívlastkom GX. Za takmer tri roky si odnož originálneho prehliadača získala takmer deväť miliónov aktívnych používateľov. Počas svojho vývoja, Opera GX získala niekoľko zaujímavých doplnkov, medzi ktoré patrí napríklad Razer Chroma. K nárastu používateľov prispela aj kúpa britského herného štúdia YoYo Games. V súčastnosti chce tvorca oboch internetových prehliadačov skúsiť šťastie s hernou verziou prehliadača aj na oboch najviac používaných mobilných operačných mobilných systémov - Android a iOS.

Opera GX chce svojim budúcim používateľom na oboch mobilných platformách ponúknuť špeciálny herný panel, vďaka ktorému si môžete nastaviť limity pre procesor a RAM, ale aj šírku pásma. Samozrejme, k tomu patrí aj pre Operu typický panel s náhľadom stránok, tlačidlá rýchlej akcie, vyhľadávanie a prácu s kartami. Ako herný prehliadač, chce ponúknuť haptickú odozvu. Samozrejmá je aj synchronizácia s PC pomocou QR kódu, vďaka čomu môžete prenášať aj súbory do veľkosti 10 MB, fotografie, odkazy, či videá z YouTube. Základnú funkciu blokovača reklám nájdete aj v tejto verzii, tak isto aj ochranu pred zneužitím vášho PC na ťažbu kryptomien.

Je veľmi pravdepodobné, že Opera GX zaujme aj hráčov na smartfónoch, ktorá predsa len ponúka aj herný "look", ktorý je hráčom bližší, než dizajn klasických prehliadačov.

Zdroj: Engadged,

Pridať nový komentár
TOPlist