OpenOffice výrazne drahší ako riešenie od Microsoftu?

Vo Fínsku stálo nasadenie bezplatného kancelárskeho balíka údajne až o 74% viac, ako by stálo pokračovanie používania balík Microsoft Office.

Správu mesta Helsikni má stáť prechod na kancelársky balík OpenOffice.org až 21 miliónov Eur. Táto suma zahŕňa používanie bezplatného balíka po dobu siedmich rokov. Je to ale až o 74% viac, ako by stálo pokračovanie používania balíka programov od spoločnosti Microsoft.

Organizácii Free Software Foundation Europe (FSFE) sa tieto čísla nepozdávajú, detaily k výpočtu sa však od vedenia mesta nedozvedela. Výpočet nákladov, ktorý sa opieral o analýzu spoločnosti Gartner, však sú pod obchodným tajomstvom, FSFE sa k nemu nedostala ani prostredníctvom miestneho infozákona.

Vo Fínsku už od minulého roka používa šesť stoviek politikov kancelárske aplikácie z balíka OpenOffice.org, vo verejnej správe je inštalovaný tento softvér na vyše 22 tisíc počítačoch. Podľa FSFE sa na konci testu v decembri ukázalo, že tri štvrtiny používateľov sú s OpenOffice spokojných a nevidia dôvod vrátiť sa k aplikáciám od Microsoftu. Za najväčší problém je považovaná slabá schopnosť správne otvárať cudzie formáty súborov.

Mesto Helsinki síce úplný prechod na OpenOffice na čas odkladá, viacerí členovia mestskej rady sa snažia presvedčiť vedenie mesta, aby sa tento balík nahradil aktuálnou verziou LibreOffice. Tento je vyvíjaný komunitou programátorov pod záštitou The Document Foundation, OpenOffice patril pod firmu SUN, neskôr Oracle, dnes patrí do projektu Apache Software Foundation.

Komentáre (3)
Archon
njn použiť OpenOffice ako tunelovanie štatnych penazi je fakt čudne . všade sa kradne , niektori to robia inteligetne , niektori ako blbci , a niektori su nenažrany ...
snap
openoffice je pre korporacie, urady, organizacie spoplatnovany?
RingKingKong
Tout d'abord, la disponibilité des astuces cheveux artificiels personnes, receading délié essayé différentes formes perruque. Morceau de cheveux authentique (echthaarteile) peut être accessible à partir de plusieurs sources, à partir de la ligne. C'est vraiment de la disponibilité des perruques cosplay, extensions de cheveux perruques synthétiques ainsi que d'autres points de vente en ligne, afin d'encourager les gens à essayer quelques modèles de perruque humaine. Perruques Moyen perruques avant de lacet hommes, perruque chaque style peut être atteint ces magasins doivent se conformer, dans la vraie vie, photos ou équipés de vêtements haut de gamme des modèles spectacle. Les gens de ce programme, les gens peuvent choisir ce qu'ils pensent être leur montage du cuir chevelu. Pour perruques des hommes, vous trouverez quelques options, mais les femmes perruques trouvé un nombre considérable.
Pridať nový komentár
TOPlist