OnePlus Pad - vzniká konkurencia pre Apple iPad?

OnePlus si registrovalo ochrannú známku OnePlus Pad.

Čínska spoločnosť OnePlus výrazne pracuje na rozšírení svojho portfólia. Medzi produkty predávané touto spoločnosťou patria okrem smartfónov aj televízory, slúchladlá, či smart hodinky. Je veľmi pravdepodobné, že firma pracuje na svojom prvom tablete. Bohužiaľ, technické parametre, ani prípadný názov nie sú zatiaľ známe. Spoločnosť OnePlus zatiaľ nezverejnila žiadne ďalšie informácie o nadchádzajúcom produkte. Je ale viac než isté, že tablet bude používať operačný systém Google Android.

Túto informáciu o pripravovanom tablete sa podarilo objaviť na stránke úradu Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO). K zaregistrovaniu ochrannej známky prichádza len niekoľko týždňov po ohlásenej spolupráci medzi spoločnosťami OnePlus a OPPO. Tá sa zatiaľ týka hlavne softvérovej spolupráce, vďaka čomu mohla firma OnePlus zapracovať na rozšírení softvérovej záruky pre svoje zariadenia.

Väčšina majiteľov veľmi zle znáša informáciu, podľa ktorej obe spoločnosti patriace pod konglomerát BBK Electronics, majú zlúčiť svoje grafické nadstavby. Pritom nadstavba od OnePlus - OxygenOS má byť nahradená nadstavbou ColorOS, ktorá sa nachádza v zariadeniach od výrobcu OPPO. Podľa výrobcu smartfónov OnePlus sa predmetné zmeny majú udiať "pod kapotou", takže majitelia smartfónov by si nemali všimnúť rozdiel.

Zdroj: XDA-Developers,

Pridať nový komentár
TOPlist