OnePlus 6 oficiálne predstavený

, Autor: Ján Kurej

Čínska spoločnosť OnePlus mnohými označovaná niekedy aj ako startup, predstavila svoj najpokrokovejší smartfón. Dnes na podujatí v Londýne odhalila svojím fanúšikom a prostredníctvom streamu celému svetu, OnePlus 6, na ktorý ste možno aj vy úpenlivo čakali.

Vznikali rôzne dohady, ktoré boli viac či menej úspešné. Už pred oficiálným uvedením sa podarilo odhaliť tvar displeja, ktorý sa náramne podobá na minuloročný iPhone X. Žiaľ vyzerá to tak, že Apple stále udáva trend a platí to aj pre také odvážne spoločnosti akými je OnePlus.

Každopádne zariadenie disponuje top hardwarom, ktorý je aktuálny pre tento rok. Takže tu máme úzke rámiky a veľkosť displeja 6.28-palca s rozlíšením FullHD+ a pomer strán 19:9. Typ panela bol zachovaný ako to bolo v predchádzajúcom modely 5T, takže ide o Super AMOLED od Samsungu. Zadná strana tak ako aj predná je sklenená a konkrétne ide o Gorilla Glass 5. Čítačka odtlačkov prstov sa nachádza štandardne na zadnej strane. Telefón podporuje aj odomykanie pomocou tváre.

Pod kapotou sa skrýva najnovší procesor Snapdragon 845, pričom opäť budú k dispozicii dve verzie veľkosti RAM a to 6GB alebo 8GB. Vnútorné úložisko bude na výber zo 64GB alebo 128GB verzie. Taktiež bude k dispozícii aj 256GB verzia.

Najväčšia zmena nastala v oblasti fotoaparátu. Na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát s primárnym 20 MPx snímačom s clonou f/1.7 a sekundárnym 16 MPx snímačom. OnePlus doplnil EIS na prednom fotoaparáte a OIS na zadnom, čo je optická stabilizácia, ktorá chýbala v OnePlus 5T. Dostupný bude aj portrétny režim a nahrávanie  720p videí pri 480fps.

Čo sa týka softvérovej časti. Pribudol takzvaný „Gaming Mod“, pri ktorom sa bude po novom všetok výkon zariadenia sústrediť len na hru, samozrejmosťou ako to bolo predošlých modeloch - prichádzajúce notifikácie budú blokované resp. skryté a nebudú rušiť.

Najnovšia verzia Androidu je pre túto spoločnosť samozrejmosťou, takže OnePlus 6 beží na Android P aj keď len v developerskej verzii.

Batéria má kapacitu 3300 mAh a podporuje rýchlo-nabíjanie – Dash Charge. Smartfón je tiež vodeodolný.

Ceny jednotlivých verzii:

6GB RAM + 64GB = 519eur

8GB RAM + 128GB = 569eur

8GB RAM + 265GB = 619eur

Kľúčové slová
OnePlus6
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: OnePlus 6 oficiálne predstavený

"OnePlus doplnil EIS, čo je optická stabilizácia" - nie je EIS náhodou elektronická stabilizácia? OIS je optická.

Ján Kurej

Re: OnePlus 6 oficiálne predstavený

Vdaka opravene, kedze vpredu je EIS a vzadu OIS.

Re: OnePlus 6 oficiálne predstavený

Som sklamany, potesil som sa uz ze opticky zoom... Hm..

Re: OnePlus 6 oficiálne predstavený

Opravte si hrubku, nie "v predchádzajúcom modely", ale "v predchádzajúcom modeli".

Re: OnePlus 6 oficiálne predstavený

... v predchádzajúcom modely ... opravte si, prosím, túto hrubú gramatickú chybu.

Re: OnePlus 6 oficiálne predstavený

... v predchádzajúcom modely 5T ... túto hrubú, gramatickú chybu máte v texte 2x. A to nehovorím o čiarkach v súvetiach. Autor by si to mal po sebe prečítať a odporúčam chyby opraviť. Zvýši si tak svoju kredibilitu.

Laskavo sa spamatajte a nespamujte hluposti. v tomto pripade sa slovo model sklonuje podla dub/duby. Je to neživotné podstatné meno. Je rozdiel model - živý človek podľa vzoru chlap, model (auta) podľa vzoru dub.

Poslať nový komentár

TOPlist