OneDrive sa môže za posledný rok pochváliť zaujímavými štatistikami

 
Spoločnosť Microsoft včera zahájila konferenciu Ignite 2016 v Atlante, a už sa stihla pochváliť niekoľkými zaujímavými číslami.

Za posledných 24 hodín sme mali možnosť dozvedieť sa mnoho noviniek z kuchyne spoločnosti. Napríklad operačný systém Windows 10 už stihol prekonať 400 miliónov inštalácii, no pôsobivé štatistiky sa týkajú aj cloudových produktov Microsoftu. Cloudové úložisko OneDrive zaznamenalo v posledných dvanástich mesiacoch pozoruhodný rast, a predstavitelia Microsoftu sú na tento úspech právom hrdí.
 
Podľa najnovších zverejnených dát zažil OneDrive 100-percentný nárast aktívnych mesačných používateľov oproti číslam z minulého roku. Títo používatelia nahrajú na cloudové úložisko mesačne až 10 miliárd nových súborov, čím sa výrazne doťahujú na konkurenčné služby Google Drive alebo Dropbox. Popularite sa teší aj aplikácia OneDrive pre mobilné zariadenia, ktorá má na svojom konte viac ako 150 miliónov stiahnutí.
 
 
Pre porovnanie môžeme uviesť, že Office má na konte 340 miliónov stiahnutí na zariadenia s operačným systémom iOS a Android. Microsoft ďalej uvádza, že online služba má synchronizačnú spoľahlivosť na úrovni 99,999%, čo je dôležitá informácia najmä pre podnikových zákazníkov, ktorí uvažujú nad premiestnením svojho podnikania do cloudu.
 
OneDrive by sa mal v najbližšom období dočkať väčšej integrácie so službou Sharepoint Online, a takisto aj niekoľkých nových funkcií pri použití či už webového prehliadača, alebo mobilnej aplikácie. 
 
Zdroj: winbeta
 
Komentáre (3)
Jamicon
Pri tomto článku mi chýba označenie, že ide o reklamu.
m
tymto udajom vazne neverim. poznam mnoho ludi ktori odchadzaju z onedrive na google. sam som jednym z nich. Mozno sa jedna o nejake podnikove zariadenia pracujue na azure a podobne. onedrive uz nema co ponuknut obycajnym uzivatelom v konkurencii google.
m
tiez som presiel na google. Vdaka nakupenym produktom som nahrabal 40GB dat v cloude ale postupne mi to stiahli naspet na 5GB. Skor verim ze onedrive taha azure pre firmy. Bezny uzivatel by si onedrive asi nevybral. Google ponuka neobmedzene ulozisko na fotky a zadara 15GB, to je bezkonkurencna ponuka.
Pridať nový komentár
TOPlist