Olive: prvý celovečerný film natočený mobilom

Zahrala si v ňom Zuckerbergova sestra. Ďalšie financie hľadá režisér cez Kickstarter.

Po projekte multi-dotykovej sklenenej klávesnice sa na serveri Kickstarter objavil ďalší, nemenej zaujímavý. Je ním celovečerný film Olive, v ktorom hlavnú postavu stvárnila Gena Rowlands. Nosnou dejovou línou je príbeh malého dievčatka, ktoré vstúpi do života troch ľudí (staršej osamelej ženy, cudzinca, ktorý v štátoch prežíva ťažké časy a obézneho muža) a od základu zmení ich životy bez toho, aby povedala jediné slovo.

Celý film bol natočený smarfónom Nokia N8 osadeným 35mm objektívom pre dosiahnutie malej hĺbky ostrosti. Jedno prvenstvo tak má Olive za sebou. Teraz sa relatívne neznámy režisér Hooman Khallili snaží zohnať peniaze na to, aby sa film premietal vo vyše dvoch tisíckach amerických kín bez finančnej podpory väčšieho štúdia. Do 16. decembra si dal za cieľ zozbierať 300,000 dolárov.

Zdroj: kickstarter.com, elektronista.com, olivethemovie.com

Komentáre (7)
Ondro1
Ako kvalita celkom dosť dobrá na mobil, aj keď automatická exposúra tomu robí problémy a je to vidieť. No to nie je problém. Ja by som za to nevyhodil ani cent, pretože už z týchto pár minút vidím, že réžia je katastrofálna, scenár je otrasný a herci sú strašne umelí, pričom tento začiatok je jeden veľký trápny WTF moment. Tak isto aj to oblečenie a nevhodné použitie ohniskovej vzdialenosti, aj keď to je asi maximum čo ten mobil dokáže, z toho dievčaťa spravili bábiku na nitkách. Myslím, že na internete je kopec talentovaných mladých amatérskych režisérov a scenáristov, ktorí by sa po tom vrhli a spravili by z toho extrémne dobrý film a nie takúto amatérsku umelú pedofilnú frašku.
passco
Tvoja mienka a hodnotenie je uplne niekde mimo ..
Ondro1
Možno pre tých, ktorí obľubujú žumpy ako Rosamunde Pilcher... ;)
AmOK
Moj prvy dojem z uvodnej vety clanku bol, ze Zuckerbergova sestra hra to dievcatko a pritom tam tam hra nejaku predavacku topanok... Bulvar jak z Noveho Casu. Gratulujem, len tak dalej, rodi sa tu dalsi novinarsky talent... ;-D
Michal Kiradžiev
to je zaujimave, ze male dievcatko sa nespomina ani v jednej z prvych troch viet a vy ste to vedeli hned z prvej... takze rovnako gratulujem k jasnovideckym schopnostiam... ;-)
Klaboor
pozrel by som si to jedine kvoli technickej stranke filmy, ze ake to je pozerat sa na film natoceny mobilom, ale dejova stranka...to jednoznacne suhlasim s Ondrom
AnnamariaKaucher
You made some decent points there. I looked on the internet for more information about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.
Pridať nový komentár
TOPlist