Oficiálne vyjadrenie spoločnosti Huawei k obvineniam v USA

Pred nedávnom obletela svet správa, že v USA bola zatknutá finančná riaditeľka spoločnosti Huawei Meng Wang-čou. Tá bola v USA obvinená z niekoľkých zločinov. Asi najzávažnejším obvinením je obchodovanie s Iránom, na ktorý sú uvalené sankcie zo strany USA.

Meng Wang-čou mala údajne s Iránom obchodovať cez spoločnosť Skycom Tech, ktorá je dcérskou spoločnosťou Huawei. Meng Wang-čou mala podľa amerických úradov klamať tamojšie banky, keď tvrdila, že Skycom Tech nie je vo vzťahu s Huawei. Ďalšie obvinenie je  krádeže obchodných tajomstiev od obchodného partnera v USA.

Dnes sa nám do redakcie dostalo oficiálne stanovisko spoločnosti Huawei k danému obvineniu:

"Sme sklamaní z vývoja situácie a vznesených obvinení. Po zatknutí finančnej riaditeľky Meng Wang-čou sa zástupcovia našej spoločnosti pokúšali nadviazať kontakt s vyšetrovateľmi, no ich žiadosť bola zamietnutá bez ďalšieho vysvetlenia. Obvinenia z porušenia obchodného tajomstva už boli predmetom iného občianskeho súdneho konania, v ktorom došlo k zmieru oboch strán. Porota dospela k záveru, že nevznikla žiadna škoda, ani nebolo zistené úmyselné či poškodzujúce konanie vo vzťahu k obchodnému tajomstvu. 

 

Huawei tiež popiera, že by samotná spoločnosť či jej dcérska firma porušila zákony Spojených štátov amerických, ktoré sú spomínané v obvineniach. Zároveň si nie sme vedomí ani žiadneho protiprávneho konania Meng Wang-čou a veríme, že súdy nakoniec dospejú k rovnakému záveru."

 

Problémom má byť tiež dcérska spoločnosť HiSilicon, ktorá dodáva čipy pre IP kamery a priemyslové kamery mnohých výrobcov (údajne až 60% trhu), zákazy a súdne ťahanice by mohli zasiahnuť aj tento segment. Okrem čipov pre kamery, HiSilicon vyrába čipy Kirin, ktoré sú prevažne osadzované do telefónov Huawei a Honor.

 

Situáciu budeme ďalej sledovať a o vývoji vás budeme informovať

 

Zdroj: Huawei TS, vastné

 

Pridať nový komentár
TOPlist