Odtlačky prstov chce Apple ukladať do cloudu

Chce tým zjednodušiť platby a autorizácie finančných transakcií.

Spoločnosť prišla s nápadom ako zjednodušiť platby a transakcie. Väčšinu z nás ihneď napadne zneužitie biometrických údajov. A o to práve ide. V dnešnej dobe ak je niečo dosiahnuteľné cez internet, je to odrazu vystavené riziku zneužitia. Apple sa snaží vylepšiť svoju TouchID technológiu. Chce na svoje servery ukladať odtlačky prstov svojich užívateľov.

Vo finále si to predstavuje tak, že užívateľ príde napríklad do reštaurácie alebo obchodu a zaplatí len priložením prsta na čítačku. Odtlačok je odoslaný na servery Apple, vyhodnotený a po schválení sú z účtu odrátané potrebné financie na platbu. Celý priebeh transakcie od skenovania až po platbu je samozrejme šifrovaný. Otázka ale znie: stačí to?

K nahliadnutiu je aj patent na americkom patentovom úrade zapísaný už 10. júla 2013. Predajcovia biometrických zariadení tvrdia, že zhromažďované odtlačky prstov sú ukladané ako referenčné body vo formátoch, ktoré znižujú možnosť krádeže biometrických údajov. Ak chce Apple presvedčiť užívateľov o bezpečnosti tejto novinky, musí poriadne zapracovať na jej implementácii s dôrazom na elimináciu zneužitia.

Zdroj: appleinsider.com

Komentáre (10)
passco
A sme doma.. Najskor nebojte sa nikam sa to neposiela a teraz to chcu mat pekne na svojom kontinente.
jursky
A je to. Vraciam sa k svojmu starému dobrému Sony Ericsson k530i.
MQ
Kazdy ma moznost to nepouzivat. Rovnako ako nepouzivat zariadenia s biometrickymi prvkami. To nie j elen apple a jeho iphone, zacina to pouzivat aj samsung a ine znacky. Vraj za ucelom zlepsovania sluzieb, komfortu pouzivatelov a neviem ake nezmysly este pouzivaju pri marketingu. Ked nam to bude prikazane zakonom, potom to bude na povazenie a na vystrielanie predkladatelov takeho navrhu zakona. . Podobne ako by mali defenestrovat anglickeho premiera za jeho nedavne vyhlasenie, ze navrhne zakon, zakazujuci sifrovanie. "Britský premiér David Cameron chce zakázať šifrovanú komunikáciu, ktorú nedokáže vláda odšifrovať. Cameron to explicitne naznačil počas pondelňajšieho prejavu po minulotýždňových parížskych udalostiach respektíve vo vyjadreniach po prejave." . V podstate klasika, ked chceme nieco zakazat, tak to zabalime do boja proti terorizmu, alebo do boja proti detskej pornografii, "ucel svati prostriedky". Obe veci su samozrejme zle, ale zle je aj to, ze sa zamerne a uz celkom verejne zneuzivaju.
re
Bol som už v USA dvakrat a prvé čo spravia je , že Vám zoberu všetky odtlačky prstov a spravia fotku. Takže mna už taketo veci netrapia, maju o mne všetko.
PCFans
ano mam o tebe vsetko,aj ti mas o mne vsetko,v com je problem? Viem kto si a co od teba ocakavat,vies kto som a co odomna ocakavat .......
Analytik-.-
ale zamysleli ste sa nad tym, ze bezpecnostny problem nemusi byt na strane apple, ale aj na strane obchodnika? t.j. ze odtlacky bude ukladat aj obchodnik? ak som pochopil spravne, ze citacku bude mat aj obchodnik pri svojom platobnom pulte :D
MQ
Nie, u obchodnika sa nebude nic ukladat. Obchodnikova citacka sa pripoji k databaze odtlackov, porovna udaje a ak sa zhoduju, tak platba prebehne. Podobne je to aj teraz s kreditkami. Obchodnici predsa nemaju vo svojich terminaloch hesla zakaznikov. Terminal sluzi len na pripojenie sa k databaze.
roob
takze okrem holej rite Jennifer Lawrence budeme mat aj jej otlacky prstov?
bhawk
kkz nedusoval s Cook nahodou nedavno, ze tie odtlacky sa nedaju a ani nebudu nikde ukladat mimo telefon? :-D
passco
To vieš tlaky z hora od Man in Black
Pridať nový komentár
TOPlist