EN

Odomkli ste si na Xiaomi smartfóne bootloader? Nepôjde vám nainštalovať HyperOS!

Xiaomi chce zaviesť tvrdé pravidlá týkajúce sa procesu odomknutia zavádzača smartfónu.

Pomerne nedávno sme vás informovali o tom, že čínska spoločnosť Xiaomi chce skomplikovať odomykanie bootloadera na ním vyrobených smartfónoch. Jedným z možných dôvodov, ktorý sme spomenuli bol nový operačný systém HyperOS. To sa nakoniec ukázalo, ako pravdivé. Nedávno zverejnené informácie na čínskych fórach hovoria o tom, že výrobca Xiaomi vyžaduje pre používanie jeho nového OS, zamknutý zavádzač. Túto informáciu potvrdila aj samotná spoločnosť a dodala, že jej ide o ochranu zariadení a dát používateľov. Vďaka uzamknutému zavádzaču má byť používanie smartfónu s HyperOS oveľa stabilnejšie a bezpečnejšie.

Napriek tejto informácii spoločnosť Xiaomi predsa len umožní odomknutie bootloadera smartfónu s HyperOS, ale len za veľmi špecifických podmienok. V tomto prípade bude musieť majiteľ smartfónu určitý čas čakať na schválenie povolenia odomknutia. Novinkou je, že odomknutie nebude trvalé a bude ho treba obnovovať, ale zatiaľ nie je jasné za akých podmienok. Ďalšou novinkou je aj to, že môžete na vaše Mi konto odomknúť len tri zariadenia s HyperOS ročne. Tieto obmedzenia sa majú zatiaľ týkať len používateľov z Číny. Otázkou je, ako to bude v prípade majiteľov zariadení z globálnej distribúcie.

Každopádne sa jedná a nemilé rozhodnutie tohto výrobcu smartfónov. Ako túto zmenu príjmu používatelia, ktorí radi so svojimi Xiaomi smartfónmi experimentujú, sa dá asi veľmi ľahko odhadnúť. S veľkou pravdepodobnosťou sa začnú obzerať po inom výrobcovi, ktorí nebude robiť problémy

AKTUALIZOVANÉ: Na webovej stránke xiaomi.eu, kde vzniká európska mutácia čínskej ROM sa objavilo vlákno zaoberajúce sa vývojom upraveného operačného HyperOS pre používateľov z EÚ. To znamená, že ak máte odomknutý smartfón môžete byť bez obáv, k HyperOS sa dostanete bez väčších problémov. Výhodou je, že komunita naďalej vytvára hybridné ROM. Teda *.zip balík môžete inštalovať zo smartfónu, alebo z PC.

Zdroj: Gizchina, Xiaomi.eu,

Komentáre (1)
Ja

Vobec mi to netreba

Pridať nový komentár
TOPlist