Obmedzovač ťažby kryptomien spoločnosti NVIDIA nie je možné hacknúť

Spoločnosť NVIDIA uviedla, že jej softvérový obmedzovač ťažby kryptomien nie je možné hacknúť alebo akokoľvek odstrániť.

NVIDIA nedávno uviedla, že prostredníctvom softvérového ovládača obmedzí efektivitu ťažby kryptomien svojich grafických kartách GeForce RTX 3060 asi o 50 percent. Zástupca spoločnosti teraz povedal, že toto riešenie nemožno obísť, čím mohol chtiac-nechtiac vytvoriť výzvu pre hackerov, aby sa pokúsili vrátiť grafickým kartám GeForce RTX 3060 ich plný ťažobný potenciál na Ethereum.

„Softvér nie je možné hacknúť tak, aby bol obmedzovač odstránený,“ uviedol zástupca spoločnosti NVIDIA pre portál PC Gamer a tiež objasnil, že spoločnosť „neobmedzuje výkon už predaných GPU“. GeForce RTX 3060 tak bude zatiaľ jedinou grafickou kartou s takýmto obmedzovačom.

Zatiaľ nie je jasné, aké efektívne bude riešenie obmedzovania ťažby kryptomien na zaistenie toho, že viac grafických kariet poputuje hráčom, keď budú karty uvedené na trh 25. februára v cene 329 dolárov. Mnoho ľudí už teraz hovorí, že toto riešenie nie je najlepším, nakoľko sa na ťažbu kryptomien budú naďalej kupovať vyššie a výkonnejšie rady Ampere grafických kariet.

Grafické karty GeForce RTX obsahujú špičkové technológie, ktorými sú napríklad ray-tracing (sledovanie lúčov) v reálnom čase, technológia DLSS AI akcelerovaného upscalingu, vykresľovanie Reflex so superrýchlou odozvou a mnoho ďalších, ktoré sú vytvorené na mieru pre hráčov a pre tvorcov digitálneho obsahu.

NVIDIA však predstavila novú radu grafických kariet CMP vyvinutú špeciálne na účely ťaženia kryptomien.


Prečítajte si tiež: Niektorým spoločnostiam sa nepáči kúpa ARM Nvidiou


 

Zdroje: PC Gamer

Pridať nový komentár
TOPlist