Obama sa po dlhých rokoch zbavil telefónu BlackBerry

 
Pomaly dosluhujúci 44. prezident Spojených štátov, Barack Obama, musel používať telefón BlackBerry od nástupu do svojho úradu v roku 2009. Týmto dňom je však koniec, a prezident sa môže tešiť z nového telefónu.

Barack Obama sa objavil vo večernej talkshow Jimmyho Fallona s názvom The Tonight Show, kde vyrozprával zábavný príbeh. Po dlhých rokoch sa mu totiž podarilo presadiť, aby mu bol vymenený starý vyklápací telefón BlackBerry. Ten bol nahradený novým smartfónom doposiaľ neznámej značky, no prezident nemá príliš veľa dôvodov na radosť.
 
Z bezpečnostných dôvodov je nový smartfón ukrátený o niekoľko základných funkcií, na ktoré sme si všetci za posledné roky zvykli. Podľa jeho vlastných slov sa zo smartfónu nedá telefonovať, posielať SMS správy, zachytávať fotografie či prehrávať obľúbenú hudbu. Americký prezident, jeden z najvplyvnejších mužov sveta, dostal telefón, aký by ste dali svojim malým deťom na hranie.
 
Výmena starého telefónu za nový nie je veľkým prekvapením. Poprední predstavitelia Bieleho domu totiž zvažovali tento krok už viac ako dva roky. BlackBerry zariadenia sú stále dostatočne bezpečné, no u predstaviteľov vládnych zložiek postupne strácali na popularite. Dva najpopulárnejšie mobilné operačné systémy, Android a iOS, dnes poskytujú takisto vysokú mieru bezpečnosti a šifrovania, preto nebolo nad čím premýšľať.
 
 
Zdroj: engadget
 
Komentáre (1)
bonus
Podľa jeho vlastných slov sa zo smartfónu nedá telefonovať? Tak naco je potom telefon? :D
Pridať nový komentár
TOPlist