O2 postupne spúšťa 4G vo všetkých okresných mestách a na diaľniciach

, Autor: kupcik
 
Operátor O2 začína postupne plniť plány s pokrývaním okresných miest najrýchlejšou 4G sieťou.

Aktuálne operátor odštartoval druhú fázu pokrývania našej republiky, pričom na jej konci by mala byť 4G sieť k dispozícii už pre 66% populácie Slovenska. Tým by spoločnosť splnila licenčné podmienky o rok skôr a prekročila by pôvodne plánovaných 60%. K doterajším krajským mestám a ich priľahlému okoliu pribudlo 22 nových lokalít. Zákazníci so signálom 4G budú mať k dispozícii rýchly internet dosahujúci reálne rýchlosti 25 Mbps pri sťahovaní, respektíve 15 Mbps pri odosielaní dát.
 
„Po vlaňajšom štarte 4G siete v krajských mestách aktuálne štartujeme druhú fázu pokrývania Slovenska 4G internetom a pokryjeme dokonca viac ako sme pôvodne sľúbili. Už dnes je to dobrá správa pre obyvateľov a návštevníkov 22 nových lokalít a ich priľahlého okolia. Zároveň s pokrývaním obývaných oblastí chceme priniesť 4G signál aj pre cestujúcich nachádzajúcich sa na vybraných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku.“ povedal Peter Gažík, generálny riaditeľ O2.
 
Konkrétne sa jedná o mestá a obce: Stupava, Hosťové, Štitáre, Pohranice, Primovce, Ondrej, Hôrka pri Poprade, Dunajská Lužná, Miloslavov, Most pri Bratislave, Studené, Rovinka, Tomášov, Horná Ves, Oslany, Čereňany, Záhorská Bystrica, Kežmarok, Levoča, Spišský Štvrtok, Jánovce, Šaľa a ich okolia. Zároveň O2 pokrýva aj pridružené oblasti diaľnic D1 a D2 a rýchlostnej cesty R1 k daným lokalitám.
 
Pozitívnou správou pre všetkých zákazníkov O2 je skutočnosť, že v mesiacoch október a november budú pribúdať aj ďalšie lokality so 4G. „Ku koncu roka by sme chceli mať pokryté 4G sieťou 66 % populácie Slovenska. Investície do siete sú momentálne našou prioritou a v intenzívnej výstavbe 4G siete budeme pokračovať aj v budúcom roku kedy dosiahneme pokrytie viac ako 80 % populácie. Zároveň je naším cieľom postupné opustenie národného roamingu. Momentálne vlastnou sieťou pokrývame asi 96% populácie. Okrem toho pre ešte väčší komfort zákazníkov a posilnenie kapacít siete budujeme najmodernejšiu optickú infraštruktúru na Slovensku.“ doplnil Juraj Eliáš, riaditeľ sietí O2.
 
Zdroj: O2
 
Kľúčové slová
4G, O2
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Tie investície bude musieť "niekto" zaplatiť a O2 "fér" sa čoskoro zmení na Nefér....:-)

Fantastická správa, a obce v okolí Šiah nemajú ani vlastnú sieť O2 a stále fungujú cez Telekom.

Úžasná správa, akurát, že obce v okolí Šiah nemajú ani O2 sieť a fungujú stále cez Telekom.

4ka to istí pre volania, a na 4G net jedine Telekom.

Fantastická správa, a Medzilaborce a obce v okolí nemajú ani vlastnú sieť O2 a stále fungujú cez Telekom.

Poslať nový komentár

TOPlist