EN

NVIDIA v októbri ukončí podporu ovládačov pre Windows 7, 8 a 8.1

Americká technologická spoločnosť NVIDIA plánuje ukončiť podporu Game Ready ovládačov pre operačné systémy Windows 7, 8 a 8.1 už tento rok. Od októbra budú k dispozícii výhradne ovládače pre Windows 10, kritické bezpečnostné aktualizácie však budú naďalej dostupné aj pre Windows 7, 8 a 8.1 až do septembra 2024.

Microsoft už ukončil podporu systémov Windows 7 a Windows 8 a rozšírená podpora operačného systému Windows 8.1 skončí v januári 2023. „Prevažná väčšina našich GeForce zákazníkov prešla na operačný systém Windows 10. Aby sme zabezpečili, že vlastníci produktov GeForce budú mať čo najlepšie zabezpečenie, podporu a funkčnosť, NVIDIA sa teraz zameria na operačný systém Windows 10,“ uviedla spoločnosť.

Operačný systém sa však aj naďalej používa v mnohých oblastiach, pričom sa odhaduje, že systém Windows 7 predstavuje asi ešte stále asi 15% zo všetkých aktívnych Windows systémov. Windows 10 však používa už viac ako 1.3 miliardy používateľov a dominuje napríklad aj medzi používateľmi hernej platformy Steam, kde používatelia so systémom Windows 10 predstavujú takmer 93 percent, zatiaľ čo Windows 7 predstavuje iba necelé 2 percentá.

Posledný Game Ready ovládač (R470 GA5), ktorý bude oficiálne podporovať tieto staré verzie systému Windows, bude k dispozícii 31. augusta, pričom nasledujúci ovládač (R495 GA1), ktorý bude vydaný 4. októbra bude prvým ovládačom exkluzívne dostupným iba pre systém Windows 10.

 

Zdroje: NVIDIA

Pridať nový komentár
TOPlist