NVIDIA uviedla prvú kartu využívajúcu novú technológiu pre fotorealizmus

, Autor: Ján Kisty

NVIDIA uviedla extrémne výkonnú kartu rady QUADRO postavenú na čipe GV100. Je určená na fotorealizmus


Novinka stojí $9000 a podporuje toľko omieľaný RayTracing (RTX). Novinka má 32GB pamäte typu HBM2, 10 240 CUDA jadier a 640 tensor jadier. Výkon v DP je 7.4 TFLOPs alebo 14.8 TFLOPs v SP. Karta taktiež podporuje NVlink2, takže je možné zdieľať pamäte medzi dvoma čipmi GV100 a získať impozantných 64GB pamäte, a samozrejme zdvojnásobiť výpočtový výkon.

Ako už napovedá cenovka a taktiež názov rady, karta je určená výlučne do pracovných staníc alebo renderovacích zariadení. Podľa všetkého kartu využijú herné či filmové štúdiá pre renderovanie 3D scén pomocou metódy raytracingu. Okrem toho NVIDIA uviedla nový superpočítač s výkonom 2PF, ktorý je postavený na nových QUADRO VOLTA. 

Zdroj: NVIDIA GTC

 

Kľúčové slová
nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

mala chybicka: vykon 14.8 TFLOPs je v SP

Tých CUDA cores ste tam dali nejako veľa, nie ? :)

Nice. Najdrhšia karta, ktorú som voľakedy kupoval, stála - na dnešné cca 5000 Eur (v tom čase cena veľkého bytu v Petržalke). bBoli to však vyhodené peniaze, lebo čoskoro prišli na trhkarty s rovnakým výkonom za destainu a menej. Netvrdím, že je nezmysel to kupovať - ale ten, kto to urobí musí na to mať veľmi dobrý dôvod a hlavne rýchly časový plán (nie ne nákup, ale na návratnosť investície). Na druhej strane, pre pre mafiánov, podvodníkov a štátnu správu s eurofondami to je malina - chvíľková hračka na 3d Solitaire :)

Prečo tu nedáte písať správy človeka, ktorý kartám aspoň trochu rozumie ? Článok plný chýb a nepresností.

Zhodou okolnosti prave hladame redaktora na pisanie recenzii a samozrejme aj spravodajstva o grafickych kartach. Staci ked nam napise na redakcnu adresu :)

Ak vidíte chybu, tak nám napíšte :). Akurát ste si kopli do nepravého človeka :).

Poslať nový komentár

TOPlist