NVIDIA uviedla na trh ďalšiu drtičku, poráža aj GTX 1080 Ti

, Autor: Ján Kisty

Spoločnosť NVIDIA potichu, bez veľkých fanfár predstavila vylepšený Titan Pascal Xp. Poráža aj GTX 1080 Ti.

NVIDIA na svojich webových stránkach uviedla novú hernú grafickú kartu triedy Titan. Oproti predchodcovi má byť výkonnejšia o 7 – 9%, výkonom prekonáva aj novinku v podaní GTX 1080 Ti. Grafická karta je postavená na plne odomknutom jadre GP102. To znamená až 3840 CUDA jadier. Veľkosť pamäte je 12GB, opäť typu GDDR5X, tie sú ale rýchlejšie. Priepustnosť pamätí (resp. takt pamätí) vzrástla na 11,4 Gpbs (5700 MHz). To dáva priepustnosť karty ohromných 547,2 GB/sek. Za novú kartu môžu vylepšené pamäte ako aj zlepšená výroba čipu. Počet TMU má dosiahnuť číslo 240 a počet ROPs 96 (nepotvrdené). Celkový výkon karty je 12,15 TFLOPS, výkon by mal byť teda veľmi podobný ako má mať chystaná novinka AMD VEGA.

Najzaujímavejší bude výkon po pretaktovaní.

Starý Titan X Pascal skončí. Nový sa začne predávať, a zrejme aj skončí, na cene 1349€. Dá sa predpokladať, že nereferenčné verzie opäť nebudú. Kartu si môžete zakúpiť výlučne cez e-shop NVIDIA. 

Zdroj: NVIDIA

 

Kľúčové slová
nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

NVIDIA opäť navýšila výkon svojho vydareného čipu, tento rok prináša samé prekvapenia, zároveň vydala nový ovládač, ktovie či nakoniec Vega už nebude súperiť s novým čipom Volta.

sialene tie ceny za to clovek psotavy high end herne PC :D ale treba sa posuvat to urcite

Re: NVIDIA uviedla na trh ďalšiu drtičku, poráža aj GTX 1080 Ti

asi vnimame high end pc rozdielne.

Inak Nvidia vraj tvrdi, ze tato grafika nie je urcena na gaming.

Aby to nebola gaming grafika, bolo by dobre, keby mala adekatny vykon v FP64 alebo FP16 alebo INT8...prakticky hocico mimo FP32. Co pravdepodobne nema.

konec sveta prichazi ... AI se uploadne na vsechny CPU a GPU , dosahne IQ 100, pak v prubehu 5 minut IQ 200, v prubehu dalsich 3 minut IQ 23000 , a v dalsich 7 sekundach znici lidstvo

Ano exponencialna funkcia nam ide ... Z toho plynie ze cim viac inteligencie, tym vacsia potreba znicit ludstvo. A to len ludstvo, alebo znicit vsetok aj zivot ako taky? Stavim ze pri IQ okolo sto miliard sa uz prejavi nutkanie znicit nielen ludstvo, ale aj vsetok biologicky zivot na Zemi ako taky ...

Tak to by bola riadne blba AI. To by si najprv musela mila zlata AI totiz zabezpecit, ze si sama vedela opravovat svoje krehke kremikove schranky, pripadne aj vyrabat svoje kremikove schranky. AI by si najprv musela zabezpecit, ze aj toto vie bez ludi.

Kto by vyrabal pre AI cipy alebo napr. disky? Je jedno ci CPU, GPU, APU, TPU, ASIC .... DRAM, NAND ... to je suma fuk, proste kremikove cipy .. a disky... Alebo snad AI pre svoje novo-nadobudnute vedomie bude pouzivat ine fyzikalne medium?

nahra sa na blueray na dva disky konkrétne.

Mozog človeka

fyzikalne medium? ČLOVEKA

Poslať nový komentár

TOPlist