EN

NVIDIA RTX Voice je už oficiálne podporovaný aj na starších kartách

NVIDIA predstavila softvér RTX Voice minulý rok. Slúži na odfiltrovanie nežiadúcich zvukov pri hlasovej komunikácii a fungovanie je zabezpečené využitím umelej inteligencie. NVIDIA pri uvedení softvéru, ako vyplýva aj z jeho názvu, rátala s jeho fungovaním výlučne na grafických kartách série RTX.

Práve grafické karty RTX by mali byť prispôsobené pre výpočty súvisiace s AI a strojovým učením, nakoľko obsahujú Tensor jadrá, ktoré sa pri nich uplatňujú. 

Nadšencom sa však podarilo tento softvér spustiť aj na starších grafických kartách zo série GTX, siahajúc až po architektúru Fermi z roku 2010, teda karty série GTX 400. Z toho vychádza, že softvér nevyžíval Tensor jadrá, ale CUDA jadrá, ktoré obsahujú aj staršie NVIDIA karty. 

NVIDIA, na základe odhalenia fungovania softvéru, pristúpila k jeho oficiálnej podpore aj na starších grafických kartách, až po sériu GTX 600, resp. funguje ktorákoľvek karta kompatibilná s ovládačmi verzie 410.18 a novšími. Viac informácií o RTX Voice ponúka NVIDIA na príslušnej webstránke.

Zdroj: TechPowerUp

Pridať nový komentár
TOPlist