EN

NVIDIA prelomila obmedzovač ťažby kryptomeny Ethereum svojím vlastným driverom

Iba pár týždňov po uvedení na trh bol obmedzovač ťažby kryptomeny Ethereum na grafickej karte NVIDIA GeForce RTX 3060 obídený vlastným beta driverom spoločnosti NVIDIA.

Najnovší beta driver pre grafické karty spoločnosti NVIDIA vo verzii 470.05 zrušil obmedzenia ťažby kryptomeny Ethereum na najnovších grafických kartách. Portál PC Watch ako prvý oznámil, že je možné obmedzovač obísť bez potreby úpravy driveru alebo BIOSu. Tieto tvrdenia neskôr potvrdili viaceré portály, medzi nimi Hardwareluxx a ComputerBase, ktorý uviedol, že túto reštrikciu obchádza vlastný driver spoločnosti NVIDIA. K svojim tvrdeniam tiež autori článkov priložili screenshoty.

Ak ste plánovali získať nejakú z týchto grafických kariet, teraz to bude ešte ťažšie. Aj keď NVIDIA oznámila CMP radu grafických kariet určených priamo na ťažbu kryptomien, vyzerá to tak, že ponuka aj tak nebude stačiť dopytu. Teraz, keď je už známe, že obmedzovač nie je až také ťažké obísť, narastie dopyt aj po týchto kartách ešte viac. Celkovo je kúpa herných grafických kariet na účely ťaženia pre ľudí výhodnejšia, pretože môžu tieto karty bez problémov predať, keď už ťaženie prestane byť profitabilné, čo sa nedá povedať o CMP grafických kartách, ktoré kvôli absencii výstupových konektorov nemôžu plnohodnotne slúžiť na iné účely.

Toto je obzvlášť trápna situácia pre spoločnosť NVIDIA, ktorá sa pokúšala ľudí presvedčiť, že jej bezpečnostné opatrenia sú oveľa sofistikovanejšie a nejde iba o kus kódu v driveri. „Nejde len o problém s driverom,“ napísal vedúci podnikovej komunikácie spoločnosti NVIDIA Brian del Rizzo na Twitteri minulý mesiac. „Medzi driverom, kremíkom RTX 3060 a BIOSom (firmvérom) prebieha bezpečná spolupráca, aby sa zabránilo odstráneniu hash rate obmedzovača.“


Prečítajte si tiež: NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti príde takmer určite v apríli


 

Zdroje: PC Watch, ComputerBase, Hardwareluxx, NVIDIA Developer

Pridať nový komentár
TOPlist