nVidia povolí výrobcom kariet pretaktovanie G80

nVidia chce ATi aspoň trochu znepríjemniť vydanie R600

a tak oznámila svojim partnerom, že od januára bude niektorým z nich umožnené predávať karty radu 8800 s vyššími frekvenciami ako boli stanovené. Jedným z prvých bude pravdepodobne OCZ, ktorá ohlásila come-back na trh s grafickými kartami (posledný kúsok od OCZ bola pretaktovaná GeForce3, ktorá ale veľký úspech nezožala). OCZ tvrdí, že ak im nVidia nepovolí predávať pretaktované karty, bude ich aspoň testovať aby mohla potenciálnemu zákazníkovi zaručiť, že sa práve ich karta bude dať dobre pretaktovať. Avšak podľa nového stanoviska nVidie k overclockingu G80 sa zrejme dočkáme nielen predtestovaných, ale aj pretaktovaných kariet.

Keďže PCB pre karty si vyrába sama nVidia a predáva ho už osadené čipom, výrobcovia nemajú veľa možností odlíšiť sa od ostatných, väčšinou sa líšia iba dodávkou, kabelážou či logom na chladiči, prípadne garanciou vyššieho overclockingu.

Na aké hodnoty nVidia pretaktovanie povolí sa nevie, ale spomeniem, že s bežným chladičom je možné pretaktovať 8800GTX z 575/1800 na asi 655/2000, GTS z 500/1600 na 645/1824 (zhruba priemer toho, ako sa ju darí pretaktovať).

Zdroj: The Inquirer 

Komentáre (1)
nManJofo
Aj tak si myslim, ze sikovnejsi si pretaktuju doma, take modely su waste of money....
Pridať nový komentár
TOPlist