NVIDIA a ASUS predstavili 360 Hz monitor pre hráčov, čo všetko prinesie?

NVIDIA a ASUS na výstave CES oznámili displeje s G-Sync technológiou, ktoré majú obnovovaciu frekvenciu až neuveriteľných 360 Hz!

Aj keď sa to môže zdať pre niektorých používateľov ako prehnané, podľa zástupcov spoločností existuje dôvod pre výrobu a využitie týchto monitorov.

Monitory sú vďaka tomu určené pre e-sporty. Dokonca aj niektorí hráči povedali, že si myslia, že neuvidia rozdiel medzi 240 Hz a 360 Hz. Po otestovaní rozdielu však boli prekvapení, keď ich výsledky porovnávali. Prvý predstavený model je ASUS ROG Swift 360, ktorý ponúka 24,5“ s rozlíšením Full HD.

NVIDIA tvrdí, že snímky v hre sa zobrazujú raz za 2,8 ms, čo je 6-krát rýchlejšie ako bežné herné monitory či TV. Monitor je vybavený pokročilým G-Sync procesorom. Spoločnosť ďalej tvrdí, že 360 Hz ponúka 37% zlepšenie oproti 240 Hz. Pripomeňme, že dostupnosť predstaveného monitora, ako aj jeho cena zatiaľ nie je známa.

Zdroj: Neowin

Komentáre (3)
Sipo

Realne to nik nezbada, par hracov alebo akoze hracov dali baksis do vrecka a ti povedali ze vidia rozdiel. Nad 144 Hz nevidno rozdiel. Uz 120 a 144 neni rozdiel, ani 240 ani 360... Do tych 120 by clovek videl rozdiel ale viac ne. Uz 120 je nad ludske oko.

Hold gratulujme marketingovemu oddeleniu

Žemľa

Rozdiel medzi 60-120 je citeľný
Medzi 120-144 stále je rozdiel ale ovela oveľa menší... A vyššie to už môžu naozaj riešiť len profi hráči.
Kde u nich môže 3% vyššia úspešnosť headshotov v counter strike rozhodnúť dôležitý zápas.

Almež

Monitor sa dodáva aj novým párom očí a mozgom s turbo neurónmi - lebo tie bežné nestíhajú viac než 1ms a bohužiaľ ich v neuronálnej sieti musí byť za sebou aspoň 100, aby z toho čo zachytia oči bola asociatívna identifikácia objektov a ich vzájomného pohybu.
Takže sorry vole, ale rýchlejšiu reakciu, než 0,1s nedáš :(

Pridať nový komentár
TOPlist