NVIDIA 1070 Ti by mohla byť bestseller

, Autor: Ján Kisty

Uvedie nakoniec NVIDIA konkurenta pre Radeony VEGA64 a 56? Zdá sa, že áno.

Posledné informácie, ktoré unikli na web hovoria o tom, že NVIDIA síce uvedenie novinku, ktorá ponesie aktívnych až 2432 CUDA jadier a bude tak výkonom tesne pod GTX 1080, no zrejme s jedným obmedzením. Ak sa skutočne potvrdí, že 1070 Ti bude len 5% výkonom pod GTX 1080, stal by sa z nej bestseller. Čínske weby prišli s informáciou, že všetky NVIDIA karty od tretích výrobcov (AiB) budú zamknuté a nebude ich možné vôbec taktovať.

Základný takt má byť 1607 MHz a Boost Clock 1683 MHz. To či karta bude mať aj rozšírený boost, nie je zatiaľ známe. Neexistuje ale dôvod, prečo by karta nemala podporovať Boost 3.0.

Dôvod zamknutia má byť jasný, NVIDIA nechce aby pretaktované verzie prekonali výkonom GTX 1080. Karta by mala doraziť na trh ešte tento mesiac. Spomínali sa aj vylepšené 9 Gbps pamäte, táto informácia ale zatiaľ nie je potvrdená a podľa všetkého bude karta aj naďalej osadzovaná 8 Gbps GDDR5 pamäťami. TDP má byť opäť 180W.

Pripomíname, že BIOSy sú zašifrované a nie je možné meniť takty kariet.

Zdroj: guru3D

 

Kľúčové slová
nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: NVIDIA 1070 Ti by mohla byť bestseller

NVIDIA tento rok zasadla na trón GK a na trhu nieje nik kto by im dokázal konkurovať, AMD už vypustilo všetku paru , ale výsledok tomu nezodpovedá, INTEL len závistlivo sleduje dynamickú firmu . Ak bude NVIDIA takto rýchlo napredovať , obsadí celý trh nielen z GK , čoskoro tak v pc nezostane miesto pre AMD ani INTEL.....

Re: NVIDIA 1070 Ti by mohla byť bestseller

Napišete -GTX 1070 Ti je len novinárska kačica ,WHAT :)

Poslať nový komentár

TOPlist