Nový Windows už tento mesiac?

Microsoft pravdepodobne pripravuje novú verziu Windowsu.

Napriek zrušenej verzii Windows 10X, ktorá mala byť odľahčeným Windowsom 10 a mala konkurovať Chromebookom, tvorca systému plánuje napriek tomu predstaviť nový Windows. O predstavenie nového Windowsu sa postará priamo generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft - Satya Nadella, spolu s produktovým riaditeľom Panosom Panayom.

Nový systém skúšal aj samotný riaditeľ spoločnosti, ktorý pripravovaný systém testoval niekoľko mesiacov. Podľa jeho slov, chce spoločnosť priniesť vývojárom viacej príležitostí pre distribúciu a monetizáciu aplikácií. Zaujímavosťou je, že by malo ísť o otvorenú platformu. Pravdepodobne, ale pôjde v tomto prípade narážku na obchod s aplikáciami - Microsoft Store. Ten aktuálne zíva viac-menej prázdnotou a chýbajú tam známe značky, ktoré by spravili obchod s aplikáciami atraktívnejším.

Ďalšie podrobnosti o pripravovanom operačnom systéme zatiaľ nie sú známe, taktiež ani to, aký bude ďalší osud aktuálne najpoužívanejšieho systému (aspoň na desktope). Očakáva sa, že nový systém sa bude dať používať aj na počítačoch postavených na architektúre ARM. Vďaka tomu by mohli výrobcovia počítačov lepšie konkurovať spoločnosti Apple, ktorá minulý rok predstavila svoje prvé zariadenia s procesorom M1.

Dátum predstavenia nového Windowsu je naplánovaný na 24. júna 2021.

Zdroj: Engadget,

Komentáre (1)
Detvan

Aspom si prosím niečo zistite, ARM Windows je už dávno, však minulý rok vydali Surface pro X ktorý bežal ma ARM procáku a tuším aj 5 rokov do zadu bol tiež podobný pokus.

Čo sa týka viac aplikácii tak to ide o Android emulátor cez vstavanú Linux vrstvu, pracujú na tom od roku 2014. Bolo to oznámené asi pred rokom keď vyplávalo viac informácii o Win10x tak vypustili aj toto.

V tej prezentácii pôjde o niečo iné.

Pridať nový komentár
TOPlist