Nový procesor Snapdragon 865 láme rekordy

Nový procesor Snapdragon 865 ešte nenájdeme umiestený v žiadnom komerčne predávanom zariadení, no testovacie zariadenia osadené týmto čipsetom už existujú a podstupujú testovanie. A ako je na tom nový čipset? Jedným slovom výborne! Prvé testy potvrdzujú očakávanie, Snapdragon 865 je najvýkonnejším čipsetom na poli zariadení so systémom Android. Ale nie len tu...

Celkové prvenstvo vo výkone si držali vždy čipsety od Apple. Momentálne najvýkonnejší a najnovší čipset od Apple je Apple A13. Ten si držal prvenstvo hneď v niekoľkých známych benchmarkoch. A aj keď nejde priamo zrovnávať výkon Android zariadení s Apple zariadeniami, pretože bežia na iných systémoch, nepriamo k tomu dochádza. Hlavne medzi užívateľmi jednotlivých zariadení.

S príchodom nového Snapdragonu 865 majú požívatelia a fanúšikovia android zariadení hneď dva dôvody na radosť. Prvý je, že nový čipset splnil očakávania a porazil všetky doteraz vydané čipsety pre Android zariadenia a stal sa tak najvýkonnejším čipsetom. Druhý je, ale možno o niečo väčší. Po dlhej dobe, ak nie po prvý krát, porazil čipset určený pre Android zariadenia chipset od Apple.

Na oficiálne testy a benchmarky nového Snapdragonu 865 si ešte budeme musieť chvíľu počkať, pre zaradenie do tabuliek musí byť testovaný v komerčnom zariadení, ale už teraz je jasné, že nový Snapdragon 865 sa vydaril. :)

Zdroj: NOTEBOOKCHECK

 

 

Pridať nový komentár
TOPlist