Nový iMac s Apple M1 procesorom je ešte tenší ako jeho pôvodná generácia

Spoločnosť Apple predstavila kompletne prepracovanú radu all-in-one počítačov iMac s procesorom Apple M1. Nové počítače iMac prichádzajú v niekoľkých žiarivých farbách a s vylepšenou kamerou pre video hovory.

Nová rada počítačov iMac je založená na procesore Apple M1, ktorý debutoval na nových notebookoch MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini ešte v minulom roku. Tenký kryt počítača má teraz po celej ploche rovnakú hrúbku. Jeho celkový objem sa znížil o 50 percent a počítač je teraz tenký iba 11.5 milimetra. Predná strana je jednoduchá a pokrýva ju jeden kus skla. Pod displejom je menší kus plastu ako v pôvodnej generácii, avšak stále nie je dostatočne malý na to, aby pôsobil úplne nerušivo a moderne.

Počítač je vybavený 24-palcovým Retina displejom s rozlíšením 4.5K. Displej podporuje funkcie ako True Tone a dosahuje jas až 500 nitov. Spoločnosť Apple tiež vylepšila mikrofóny a kameru o nový systém s tromi mikrofónmi a inovovanú FaceTime kameru s rozlíšením 1080p. Grafický výkon je až o päťdesiat percent väčší vďaka M1 procesoru.

Na zadnej strane sa nachádzajú štyri USB-C porty, z ktorých dva podporujú Thunderbolt 4. Zariadenie tiež podporuje šesť súčasne pripojených externých displejov. Spoločnosť Apple tiež do zariadenia implementovala nový napájací konektor, ktorý sa k zadnej časti nového iMacu pripája magneticky. Na napájanie používa farebne zladený tkaný kábel, ktorý sa pripája k malému napájaciemu adaptéru so vstavaným portom pre Ethernet.

Nový iMac prichádza vo viacerých farbách, pričom spoločnosť Apple ponúka aj farebne zladené myši Magic Mouse, trackpady Magic Trackpad a klávesnice Magic Keyboard so snímačom odtlačkov prstov Touch ID. Nový iMac je možné si objednať od 30. apríla na webe spoločnosti v cene od 1 299 dolárov.


Prečítajte si tiež: Apple predstavil nový iPad Pro s M1 procesorom


 

Zdroje: Apple Newsroom

Pridať nový komentár
TOPlist