Nový Apple iPhone možno bude meškať

Spoločnosť Foxconn varuje pred možným omeškaním výroby nových smartfónov značky Apple.

Nedávno sme sa vás informovali, že čínsky výrobca smartfónov a inej elektroniky - Xiaomi varuje pred možným zdražovaním smartfónov, vďaka nedostatku čipov. Teraz podobné vyhlásenie vydal aj generálny riaditeľ spoločnosti Foxconn - Young Liu, podľa ktorého nebudú jeho výrobné haly schopné uspokojiť všetky zadané objednávky, nakoľko aj spoločnosť Foxconn začala pociťovať nedostatok dodávok čipov. Podľa slov riaditeľa, by mal tento nedostatok trvať minimálne až do polovice budúceho roka.

Vplyv nedostatku kremíkových čipov, by mal podľa Younga Liu postihnúť minimálne desať percent výroby, aspoň podľa jeho odhadu. Hlavným nedostatkom má byť aj veľké navýšenie výroby v závodoch tohto OEM výrobcu a to práve kvôli nedostatku procesorov je v ohrození aj výroba nových smartfónov od spoločnosti Apple, ktorý je pre Foxconn jeden z najväčších zákazníkov. Je teda pravdepodobné, že zákazníci si budú musieť počkať na kúpu ich nového iPhonu.

Samozrejme, týmto nedostatkom netrpí len Foxconn, ale aj ďalší výrobcovia, ktorý sú vo veľkom závislý na čipoch. Taktiež aj záujemcovia o kúpu nových herných konzol od spoločností Microsoft a Sony si musia počkať. Tento nedostatok má dopad aj na automobilový priemysel, kde spoločnosti ako Ford, Nissan, Toyota alebo Volkswagen tiež zápasia s týmto výpadkom, čo spomaľuje ich výrobu. Nehovoriac o trhu s grafickými kartami, kde ich ceny dosahujú neprimerané hodnoty.

Zdroj: TheVerge,

=======================================================================================================

                                                   Prečítajte si aj: Xiaomi varuje pred zdražovaním smartfónov

=======================================================================================================

Pridať nový komentár
TOPlist