Nové ovládače konečne aktivujú funkciu VCE u Radeon HD7000 grafík

AMD vydáva doteraz "najvýkonnejšie" ovládače Catalyst 12.7 beta. Okrem vylepšení výkonu prinášajú aj aktiváciu funkcie VCE, urýchľujúcej konverziu videa.

V technických špecifikáciách najnovšej rodiny grafických kariet od AMD - Radeon HD7000, sa okrem iného spomína aj funkcia VCE - Video Codec Engine. V princípe má podobnú funkcionalitu, ako QuickSync u procesorov Intel - teda urýchliť spracovanie H.264 videa prostredníctvom špecializovaných obvodov vnútri čipu. Pri uvedení noviniek na trh síce samotný hardvér bol v jadrách prítomný, no softvérová podpora v ovládačoch chýbala. VCE teda ostala len sľúbenou položkou na papieri.


Video Codec Engine - teória

S vydaním najnovších ovládačov Catalyst 12.7 beta sa to však mení a AMD po prvý krát aktivuje túto funkciu. Platí to samozrejme len pre grafické karty série HD7000, a len pre aplikácie s podporou technológie. AMD uvádza na svojej stránke napríklad vReveal či ArcSoft MediaConverter. S VCE by mal byť badateľný oveľa rýchlejší prevod videa pri aktivovanej akcelerácií cez grafický čip.

Okrem aktivácie VCE prinášajú nové ovládače aj veľa po stránke výkonu v hrách. Samotná firma ich nazýva najvýkonnejšími doteraz vydanými ovládačmi, čo by však malo byť samozrejmosťou (nebudeme sa predsa výkonom vraciať späť!). V malej ukážke testov výkonu porovnáva firma verziu Catalyst 12.7 s ovládačmi, ktoré boli vydané spolu s novými kartami:

Kým Catalyst 12.7 sú iba v beta verzii, Catalyst 12.6 dospeli do štádia WHQL. Sú to vôbec prvé ovládače od vtedy, ako AMD oznámila koniec každomesačnej aktualizácie a prechod na "občasný mód", rovnaký ako má nVidia (ovládače sú vydávané podľa potreby). 12.6 a 12.7 zdieľajú rovnaké opravy chýb oproti starším verziám, Catalyst 12.7 navyše pridávajú spomínanú funkciu VCE a výkon v hrách navyše.

Vyriešené problémy Catalyst 12.6 a 12.7 beta:

  • Using AMD Radeon™ HD 7900 and AMD Radeon™ HD 7800 Series in TriFire or QuadFire configurations with AMD Eyefinity will no longer result in a BSOD when launching a DirectX® application.
  • Multi-display configurations will no longer BSOD at the desktop on AMD Radeon™ HD 7000 Series GPUs.
  • Additional fixes for AMD Radeon™ HD 7900, AMD Radeon™ HD 7800, and AMD Radeon™ HD 7700 Series GPUs hanging the system upon entering sleep. Some occurrences of this issue may be related to an outdated motherboard BIOS, however. Please ensure that your motherboard BIOS is up to date.
  • Resolves AMD CrossFire™ technology scaling issues seen in AMD Catalyst™ 12.4 with The Elder Scrolls V: Skyrim.
  • AMD Catalyst™ Control Center: Overdrive page is no longer intermittently missing
  • AMD Catalyst™ Control Center: GPU Activity gauge is no longer intermittently missing
  • Using AMD Radeon™ HD 7900 Series GPUs in an AMD CrossFire™ technology config no longer results in system hangs after cinematics in Call of Duty: Black Ops
  • Heroes and Generals: Blocky corruptions in scenes with smoke effects under the DirectX® 11 mode are no longer experienced.
  • DiRT Showdown: Improves scaling for AMD CrossFire™ technology configurations using the AMD Radeon™ HD 6000 Series
  • HDMI® audio is no longer disabled if the connected HDTV is powered off/on.

Sťahovať môžete tradične zo stránok AMD:

- Catalyst 12.6 WHQL Download (prípadne priamo cez automatickú aktualizáciu)
- Catalyst 12.7 beta Download

 

Komentáre (1)
Frosty
no a ked mate 5000 seriu tak to ani nestahujte je v tom bug
Pridať nový komentár
TOPlist