Nové MacBooky Pro 2021 prídu so slotom na SD karty

Správa portálu Bloomberg oznamuje, že nové MacBooky Pro 2021 prídu so slotom na SD kartu. Tiež potvrdzuje nahradenie USB-C nabíjania systémom MagSafe pri tohtoročnom modeli MacBooku Air.

Pred pár rokmi predstavila spoločnosť Apple na MacBookoch nabíjanie prostredníctvom portu USB-C a upustila od starého dobrého konektora MagSafe. MagSafe, magnetický nabíjací systém, dokáže zabrániť rozbitiu notebooku (prípadne pretrhnutiu kábla), napríklad pokiaľ zakopnete o nabíjačku. Nová správa portálu Bloomberg teraz naznačuje, že technologický gigant Apple plánuje vrátiť späť nabíjačku MagSafe a sloty na SD karty.


Prečítajte si tiež: MacBook Pro 2021 príde bez touchbaru, prinesie späť MagSafe a niekoľko ďalších zmien


Pred niekoľkými dňami sme informovali o tom, že spoločnosť Apple plánuje z MacBookov odstrániť TouchBar a USB-C nabíjanie. Podľa najnovšej správy príde s nabíjačkou MagSafe aj nový Macbook Air ešte koncom roku 2021 alebo v roku 2022. Ďalej bude obsahovať dvojicu portov USB 4. Spoločnosť plánuje zmenšenie rámov okolo displeja. Vďaka tomu bude notebook ľahší a menší v porovnaní so súčasným MacBookom Air. Čo nie je jasné, je podoba nového systému MagSafe - či Apple príde s novou generáciu, alebo oživí starú.

Podľa agentúry Bloomberg „nadchádzajúci MacBook Pro je príkladom obnoveného zamerania spoločnosti Apple na lojálnych členov Mac“. Okrem MagSafe plánuje Apple pre ďalšie MacBooky Pro vrátiť aj slot na SD kartu. Táto funkcia je populárna hlavne medzi fotografmi, ktorým umožňuje rýchlo a jednoducho (bez rôznych adaptérov) vkladať do notebooku pamäťové karty z fotoaparátov a tým rýchlejšie prezerať fotografie.

Spoločnosť podľa všetkého tiež vyvinula aj Face ID, systém rozpoznávania tvárí, pre počítače Mac. Portál Bloomberg taktiež uvádza, že budúce MacBooky by mohli obsahovať aj mobilné pripojenie, ktoré prinesie možnosť pripojenia na internet prostredníctvom telekomunikačných sietí. Mobilné pripojenie v MacBookoch však pravdepodobne ešte tento rok neuvidíme.

 

Zdroje: Bloomberg

Pridať nový komentár
TOPlist