Nová konzola od Microsoftu je Xbox One X

, Autor: Ján Kisty

Microsoft dnes v noci na E3 oficiálne predstavil nový XBOX Scorpio. Finálny názov konzoly je Xbox One X.

Jej vzhľad je prebratý z relatívne novej Xbox One S. Cena novej konzoly je očakávaných $499, veríme, že u nás 499€. Konzola mieri na hranie v 4K, niektoré hry má zvládnuť až pri 60 snímkach za sekundu. Nová konzola bude v dobe vydania – v novembri, to najvýkonnejšie, čo si môžete kúpiť. Pripomeňme si v krátkosti hardvér.

Takt procesora sa zvýšil z 1,75 GHz na 2,3 GHz (procesor je o 9% výkonnejší než má PS4 PRO). Microsoft chcel zachovať kompatibilitu, čo sme naznačili aj minule, takže všetky hry zo staršej konzoly Xbox One budú fungovať aj na novej. Okrem toho sa má pridať emulácia hier z Xboxu 360. Počet hier by mohol rapídne narásť. Procesor je zložený opäť z 2 CCX blokov a spolu má 4MB L2 cache.

Výrazne si polepšila grafika. Má by byť postavená na Radeone RX 480 alebo dokonca nepredstavenom RX 485. Má mať aktívnych až 40 CU, t.j. cca 2560 stream jednotiek. Takt jadra je 1172 MHz, teda o niečo menej než má RX 480. Suma sumárom, výkon grafického čipu bude kopírovať RX 480, resp. RX570.

Výrazne sa zmenila architektúra grafickej pamäte. Po novom nevyužíva DDR3 ani ESRAM. 12 GB pamäte typu GDDR5 je pripojených na 384-bitovú zbernicu. To znamená, že Microsoft ide podobnou cestou ako SONY, a teda uvoľní viac pamäte pre hry – 9 GB, 3GB zostanú pre systém (pôvodne sa spomínal pomer 8:4). Nová konzola bude menšia a ľahšia než Xbox One S, za toto treba Microsoft pochváliť. Na rozdiel od SONY PS4 Pro, konzola podporuje 4K UHD Blu-ray.

Zdroj: Microsoft blog

 

Kľúčové slová
Xbox, Xbox One S, Xbox One X
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Nová konzola od Microsoftu je Xbox One X

Neoznamili oni nahodou emulaciu hier z povodneho Xboxu? Emulacia Xbox 360 hier pokial viem uz existuje.

Poslať nový komentár

TOPlist