Nová Global ROM pre Xiaomi Mix 2s/Mi8/Mi8 SE výrazne zvyšuje výkon telefónu

Väčšinou o nových ROM pre telefóny nepíšeme, avšak ROMka, ktorá je od včera dostupná pre Xiaomi Mi Mix 2S, Mi 8 a Mi 8SE poteší nejedného majiteľa týchto telefónov.

Nová Global ROM (pre Mi8 to je V10.0.2.0.OEAMIFH) prináša vylepšené prostredie MIUI 10, ktoré okrem kozmetických zmien (zmenená notifikačná lišta, ovládanie hlasitosti, o niečo menšie ikonky, zmenená obrazovka posledne bežiacich programov) prináša vylepšenie v oblasti ovládania telefónu pomocou gesta, ktorých je teraz päť a vylepšenia sa dočkala predná kamera, ktorá má teraz AI mód pre prednú kameru.

   

Najvýraznejšej zmeny sa však udiala v optimalizácii výkonu. Výkon v Antutu poskočil o pekných 21tisíc bodov na koncových 287278 bodov, čo z neho robí rýchlejší telefón ako OnePlus 6. Neostalo však iba pri číslach v syntetických testoch. Rozdiel v rýchlosti otvárania aplikácii je citeľne v prospech MIUI 10. 

  

Ak vlastníte jeden zo spomínaných telefónov a ešte vám nová ROMka s MIUI 10 neprišla ako OTA, navštívte tento link a stiahnite si ROM priamo.

Zdroj: Vlastné

Komentáre (7)
Leri000
Nova ROM mi uz nabehla aj na Redmi Note 5
nutellak
Z aliexpressu mam objednany xiaomi mi 8 se a zatial vsade som sa docital len to, ze global ROM pre neho este nevysla (vratane xda developers a xiaomi.eu). Ste si isti ze je to global ROM aj pre SE model?
Lukáš Lancz
toto je oficiaony xiaomi zdroj,takze to je aj pre SE http://en.miui.com/getrom.php?r=346&m=yes&app=false alliexpres bude mat na 99% seller ROM co znamena ze tam budu reklamy a pod...
Popol
Redmi note 5 pro už je
Zonik
Na mi mix2 uz prisla aktualizacia a je to pecka zatial.
Anonymný
Na mi6 uz tiez mam novu romku
stefan
Mi 8 SE je bez B20..... teda nema LTE na frekvencii 800 Mhz....... ta aktualizacia to zmeni?...
Pridať nový komentár
TOPlist