Nokia uvádza novinku - Nokia 8.1

Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, dnes predstavila nového člena rodiny cenovo dostupných vlajkových lodí – model Nokia 8.1.

Nokia 8.1 sľubuje špičkovú kvalitu záberov vďaka kombinácii softvéru a hardvéru. Hlavný fotoaparát sa pýši optikou ZEISS, za ktorou sa ukrýva 1/2,55“ snímač Sony IMX363 s rozlíšením 12MP s 1,4 mikrometrov veľkými pixelmi. Nechýba podpora OIS. Hlavná kamera vie nahrávať videá v 4K rozlíšení.

20MP adaptívna predná kamera umožní zachytiť nočné selfie skombinovaním štyroch pixelov do jedného super pixelu.Fotografie vylepšia aj Portrétový režim a bokeh efekt.

Nokia 8.1 prichádza s technológiou PureDisplay s podporou HDR. Táto technológia zabezpečuje vyšší kontrast, väčšiu ostrosť a schopnosť zobraziť viac ako miliardu individuálnych farieb. Zobrazovaný obsah pôsobí verne, nech už sa používateľ nachádza v temnej miestnosti alebo na priamom slnku. Displej tak poskytuje najlepší zážitok počas sledovania videí a hraní hier úplne kdekoľvek.

Noku 8.1 poháňa Snapdragon 710, ktorý sľubuje prevádzku smartfónu približne 2 dni (3500mAh). Displej má veľkosť 6,1“, jeho rozlíšenie je FullHD+ a je typu edge-to-edge. Interná pamäť má 64GB a pamäť RAM je veľká 4GB. Smartfón prichádza na trh s úplne novým Androidom 9 Pie. Nokia 8.1 dostane všetky bezpečnostné aktualizácie po dobu troch rokov a tiež dve hlavné aktualizácie operačného systému Android, čo je garantované programom Android One. Okrem toho služba Google Play chráni používateľa kontrolovaním viac ako 50 miliárd aplikácií každý deň, čo robí z Nokie 8.1 jeden z najbezpečnejších telefónov na trhu. Nokia 8.1 je taktiež súčasťou programu Android Enterprise, čo znamená, že je odporúčaná spoločnosťou Google ako najlepšia voľba pre firmy.

Zdroj: Nokia TS

Komentáre (1)
Anonymný
Skaredsi ten telefon urobit nemohli
Pridať nový komentár
TOPlist