Noctua mení konštrukciu heat pipes

, Autor: gammaray

Nový tvar má odstrániť problémy pri ohýbaní a navýšiť ich počet na chladiči.

Výrobca kvalitných chladičov a komponentov na chladenie nikdy nespí a snaží sa prinášať svojim verným zákazníkom stále niečo nové. Neustále posúva kvalitu vyhotovenia a tento krát si to "odniesli" heat pipes. Nový priamy tvar heat pipe má priniesť pravdepodobne lepší výkon pri chladení a zároveň odstránenie problémov s ich ohýbaním.

Pri ohnutí sa vnútorný priemer trochu zmenší čo môže prinášať trochu horšie vedenie tepla. Áno, je to ozaj zanedbateľný problém, no Noctua sa snaží svoje chladiče priviesť k dokonalosti. Priamy tvar vedie k možnosti použitia viacerých heat pipes v základni pasívu a možnosti ich osadiť o niečo bližšie k zdroju tepla. Kto vie, kedy sa Noctua odhodlá prísť aj s chladičom s priamym dotykom heat pipes na IHS procesora (HDT).

 

 

Zdroj: tweaktown.com

 

Kľúčové slová
chladenie, chladiče, Noctua
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Noctua mení konštrukciu heat pipes

Na druhej strane treba i povedat to, ze najvacsia sila trubic je takto jednak za statotorm, teda mimo ofuk lopatiek a jednak su na seba HPs natlacene ako sardinky... a ani jedno efektivnejsiemu vyuzivaniu rebrovania nepomoze. Ale verim, ze zrovna Noctua to podrobila podrobnemu testovaniu a ze tento koncept dosahoval preukazatelne lepsich vysledkov...

Re: Noctua mení konštrukciu heat pipes

Stator nezabera celu vertikalnu dlzku trubiciek. Len malu cast. Na druhej strane su HP ofukovane v spodnej aj hornej casti (od statora) komplet celymi lopatkami a povedal by som, ze z najlepsieho uhla, teda prakticky subezne s lopatkami. Chladic bude klast ventilatoru vacsi odpor vzduchu oproti klasike (HP po stranach), ale o to ucinnejsie ich bude ochladzovat, pokial tam bude ventilator s dobrym statickym tlakom.
Otazne skor je, ako to bude s aerodynamickym hlukom a teda tichom na ktorom si Noctua opravnene zaklada.
Tiez verim, ze vedia co robia a teda prinos to mat bude. Aj ked uz moc sa posuvat v inovaciach a ucinnosti HP chladicov asi kam nie je.. :)

Re: Noctua mení konštrukciu heat pipes

Ja som si zas myslel že by to nebolo od veci využívať pri čisto pasívnych chladičoch...

Re: Noctua mení konštrukciu heat pipes

"Stator nezabera celu vertikalnu dlzku trubiciek."

Heh, jasne, mas pravdu... je to nezmysel, co som napisal... vyhovaram sa spankovy deficit :)
Ale aj tak mi pride, ze su tie kolme HPs proste hodne na husto a vyznamna cast rebrovania po stranach tak nebude vyuzivana tak efektivne. Zalezi uz len na tom, co vo finale zavazi viac...

Poslať nový komentár

TOPlist