Nintendo predstavilo revolučnú konzolu Switch

, Autor: Anonymný používateľ
 
Nintendo redefinovalo konzolu a nová modulárna konzola Switch vyzerá veľmi zaujímavo.

Japonská spoločnosť Nintendo včera oficiálne predstavila očakávanú hernú konzolu Switch. Napätie z čakania trochu prekazilo video konzoly, ktoré uniklo na Internet skôr ako malo, no predstavenie konzoly aj tak vzbudilo veľkú pozornosť.
 
Najpútavejšou vlastnostnou konzoly je zrejme jej modulárnosť respektíve spôsob, akým sa dá Switch používať. Nintendo totiž vyrobilo konzolu tak, aby ju bolo možné používať ako obyčajnú konzolu do ruky pre jedného hráča, pre hranie viacerých hráčov na party, pre spoluprácu s ďalšou konzolou Switch či dokonca pre e-športy.
 
 
Základné použitie spočíva v režime obyčajnej konzoly, ktorú postavíte vedľa televízora a hráte sa na televízore. Konzolu je však následne možné rozobrať, odsunúť kryty z jej bočných hrán a razom máte v rukách hernú konzolu do ruky ako napríklad nVidia Shield. Konzola v takomto režime pripomína aj gamepad nakoľko máte v rukách oba ovládače. Aj tie je však možné rozobrať, konzolu uložíte do stojana a každú polovicu ovládača si vezmete do ruky a hráte sa. Prípadne dáte jeden ovládač kamarátovi a hráte sa spolu. Ak vás to omrzí, môžete ovládače znova vložiť do konzoly a pre hranie siahnete po tradičnom ovládači Switch Pro.
 
Switch tak ponúka hneď niekoľko režimov ovládania pričom Nintendo sľubuje, že v každom režime je možné hrať tie isté hry a nebudete tak obmedzení pri výbere niektorého z režimov. Modulárny ovládač konzoly dostal meno Joy-con. Každý z týchto ovládačov má analógový joystick a 4 tlačidlá. Ako sme už spomenuli, obe polovice je možné používať naraz zadokované v konzole alebo separátne pri ich vybratí. Keď je konzola v dokovacej stanici, zároveň sa nabíja a cez túto stanicu sa pripája k televízoru.
 
 
Spoločnosť ponúka aj Switch Pro ovládač pre konzolu, ktorý má tradičnejší dizajn a hodí sa pre e-športy. A ako spustí nový Switch hry? Nintendo hovorilo o kazetách aké poznáme zo starších konzol, v skutočnosti ide však o malé karty, ktoré sa zasúvajú do hrany konzoly. Pre Switch prinesie hry až 48 softvérových spoločností, s ktorými Nintendo nadviazalo spoluprácu. Sú medzi nimi mená ako EA, Bethesda, Activision či Ubisoft. Dostupných je zatiaľ len 6 hier (The Legend of Zelda, Mario Kart, nový Super Mario, The Elder Scrolls 5, Skyrim a nešpecifikovaná NBA hra), no Nintendo sľubuje časom samozrejme oveľa širšiu ponuku hier.
 
 
Čo sa hardvérových špecifikácii týka, o tých výrobca v podstate nič neprezradil. Veľkosť displeja sa odhaduje na 6-7“ a jediné čo vieme je, že procesorom je nVidia Tegra procesor špeciálne vyrobený pre Switch. Nvidia odmietla prezradil konkrétne meno čipu či jeho špecifikácie.
 
Na záver nepotešujúca správa. Nintendo totiž nenaznačilo cenu ani presný dátum uvedenia konzoly Switch. Vie sa len, že dorazí niekedy v marci 2017.
 
Zdroj: theverge
 
Kľúčové slová
Nintendo, Nintendo Switch
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist