Nintendo predalo v novembri takmer 200-tisíc konzol NES Classic Edition

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť Nintendo po viac ako 30 rokoch opäť uviedla svoju konzolu NES. Za prvé týždne predaja sa jej darilo nad očakávania.

Čitatelia starší ako 40 rokov, ktorí od útleho veku prejavovali záujem o elektronické hry, si pri ohlásení opätovného príchodu konzoly NES určite zaspomínali na detské časy. Nintendo uviedlo originálnu konzolu 15. júla 1983, a celosvetovo zaznamenala obrovský úspech. Celkovo sa podarilo predať viac ako 60 miliónov kusov, čo bolo v tej dobe veľkým úspechom.
 
 
Modernejšiu a oveľa menšiu konzolu NES Classic Edition sa Nintendu podarilo vydať presne 11. novembra tohto roku, a pri štatistikách jej predajnosti je vidieť, že medzi používateľmi si opäť našla svojich priaznivcov. Bolo ich až toľko, že počas prvých týždňov predaja sa veľmi ťažko zháňala, a kto si zabezpečil aspoň jeden kus, bol šťastný. V priebehu 19 dní, od dátumu vydania až po koniec novembra, sa v USA predalo celkovo 196 000 kusov konzoly NES Classic Edition.
 
Otázkou teraz zostáva, či je spoločnosť Nintendo schopná vyrobiť dostatok konzol, aby plne uspokojila všetkých zákazníkov v hektickom období vianočných sviatkov. Určite by počet predaných kusov išiel výrazne nahor.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
herné konzoly, Nintendo NES
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Nintendo predalo v novembri takmer 200-tisíc konzol NES ...

Hlavne ta cena v UK isla hore, tu sa pod rukou predava za 130£. Oficialne je vsade vypredana.

Poslať nový komentár

TOPlist