Nintendo definitívne končí s produkciou Wii U

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť Nintendo tento týždeň definitívne ukončí výrobu hernej konzoly Wii U, aby uvoľnila miesto na trhu pre novinku Switch.

Herná konzola Wii U od Nintenda má pred sebou posledné dni výroby, a čoskoro sa ukončí jej štvorročné pôsobenie na medzinárodných trhoch. Viacero portálov začalo informovať, že posledný kus hernej konzoly by mal opustiť výrobné linky v posledný pracovný deň tohto týždňa.
 
 
Na rovinu však treba priznať, že konzola Wii U celosvetovo nedosiahla taký úspech, ako by si najvyšší predstavitelia Nintenda želali. Prvý raz sa Wii U objavila na pultoch predajní v novembri 2012, a počas štyroch rokov na trhu sa podarilo celosvetovo predať len 13 miliónov kusov tohto zariadenia.
 
Na porovnanie môžeme uviesť, že herná konzola GameCube mala oveľa väčší úspech, a počas jej predaja sa podarilo predať až 21 miliónov kusov. Ešte väčší úspech zaznamenala konzola N64 (32 miliónov predaných kusov) a na pomyselnom vrchole medzi konzolami Nintenda sa neohrozene usadila originálna konzola Nintendo Wii. Tej sa totiž predalo až 101 miliónov kusov.
 
Oficiálne stanovisko spoločnosti Nintendo zatiaľ nepoznáme, no je viac ako pravdepodobné, že s prichádzajúcou novinkou v podobe konzoly Switch, budú tieto informácie pravdivé.
 
Zdroj: engadget
 
 
Kľúčové slová
herné konzoly, Nintendo, Wii U
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist