NIKON uvádza na trh H-E zrkadlo D850

, Autor: Ján Kisty

Nikon predstavuje a uvádza na trh novú digitálnu jednookú zrkadlovku formátu FX NIKON D850.

Rýchly snímač formátu FX s ultravysokým rozlíšením až 45,7 megapixel sa tak radí k úplnej špičke na trhu. Do RAW formátu je možné ukladať snímky v 3 rôznych rozlíšeniach. Nová architektúra šošoviek bez medzier na čipe umožňuje získať výnimočné detaily a ohromný dynamický rozsah. Pri použití multifunkčného napájania Battery Pack MB-D18 sa frekvencia snímania zvýši až na 9 snímok (zo 7) za sekundu, ten ale musíte dokúpiť samostatne. Nové „zrkadlo“ umožňuje okrem nahrávania 4K videá aj 4K časozberné videá. Presnosť ostrenia zabezpečuje 153-bodový systém automatického zaostrovania.

Zaujímavou funkciou je režim nehlučného fotografovania, ktorý umožňuje zachytiť snímky s mimoriadne vysokým rozlíšením bez zvuku uzávierky. Pri snímaní pomocou živého náhľadu je k dispozícii režim automatického zaostrovania umožňujúci snímanie presných makrosnímok. Tento fotoaparát je zároveň prvou digitálnou jednookou zrkadlovkou vybavenou integrovaným režimom focus stacking pre ostré snímky s obrovskou hĺbkou ostrosti.

Procesorovú časť zabezpečuje výkonný obrazový procesor EXPEED 5. Fotoaparát má ISO 64 – 25 600, alebo tzv. ISO BOOST hodnoty 32 až 102 400. K dispozícii je tiež plný rozsah citlivosti ISO pri snímaní videosekvencií s rozlíšením 4K.

Cena nie je úplne známa ale bude sa pohybovať okolo 3000€.

Zdroj: Nikon TS

 

Kľúčové slová
Nikon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: NIKON uvádza na trh H-E zrkadlo D850

ISO 64 - 25 600 nie je ekvivalent 32 - 102 400. Druhy spomenuty udaj moze byt ked tak hodnota ISO s tzv "boostom". Si to opravte ked tak :D

Boosted ISO (minimum) 32
Boosted ISO (maximum) 102400

Re: NIKON uvádza na trh H-E zrkadlo D850

normalne mam koli tomuto fotaku dramu ci prejst z canon 5dmk2 na mk4 alebo ist do nikonu :D

Poslať nový komentár

TOPlist