Nikon oslavuje - vyrobil 100 miliónty objektív

, Autor: Ján Kisty

Spoločnosť Nikon Corporation oznámila, že celkový počet vyrobených objektívov NIKKOR  pre fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi Nikon dosiahol v júni 2016 hodnotu sto miliónov.

História fotografických objektívov značky NIKKOR siaha do roku 1932, keď si spoločnosť Nikon (vtedy Nippon Kogaku K.K.) zaregistrovala ochrannú známku NIKKOR. Už v roku 1933 spoločnosť uviedla na trh letecké fotografické objektívy Aero-Nikkor. V roku 1959 uviedla spoločnosť Nikon na trh jednookú zrkadlovku Nikon F ako aj prvé objektívy NIKKOR, medzi nimi aj Nikkor-S Auto 5cm f/2.

Názov NIKKOR vznikol pridaním písmena „r“ – čo bola bežná prax tvorby názvov fotografických objektívov v tej dobe – k názvu „Nikko“, skratke japonského názvu spoločnosti prevedeného do latinky – Nippon Kogaku K.K., čo bol pôvodný názov používaný pri založení firmy.

Spoločnosť v súčasnosti ponúka viac než 90 typov objektívov. Patria medzi ne objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou od extrémne širokouhlých objektívov až po teleobjektívy, objektívy typu rybie oko, objektívy s funkciou priblíženia (zoom), mikroobjektívy či objektívy PC-E a iné.

Vedeli ste, že Bajonet Nikon F je používaný jednookými zrkadlovkami a vymeniteľnými objektívmi Nikon od uvedenia fotoaparátu Nikon F v roku 1959? Počas svojej histórie bajonet F prešiel mnohými vylepšeniami, kde spomenieme napríklad ovládanie clony a automatické zaostrovanie.

 

Zdroj: TS

 

Kľúčové slová
Nikon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist