Nikon D5 dostáva nový firmware

, Autor: Ján Kisty

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí vlastnia túto zrkadlovku, zbystrite pozornosť.

Spoločnosť Nikon vypúšťa do sveta nový firmware s verziou 1.10, ktorý rozširuje funkčnosť digitálnych zrkadloviek Nikon D5.Výrobca sľubuje, že firmware predlžuje maximálnu dobu záznamu videosekvencií (vrátane nahrávok vo formátu 4K UHD). Akým spôsobom ale firma nešpecifikovala. Okrem toho Nikon pridáva funkciu redukujúcu blikanie obrazu pre statické snímky.

DSLR Nikon D5 vie po novom nahrávať videá s dĺžkou maximálne 29 minút a 59 sekúnd, vrátane videí v 4K rozlíšení. V minulosti bol limit nastavený len na 180 sekúnd. Videosekvencie sú zaznamenávané v rámci 8 súborov, z ktorých každý má veľkosť až 4 GB. Ako táto funkcia funguje výrobca nešpecifikoval.

Novinkou je aj funkciu elektronickej redukcie vibrácií (VR) pre záznam videosekvencií s využitím obrazových polí založených na formátoch FX a DX, a to tak, že sa obraz zmenší. Redukcia vibrácií znižuje účinky chvenia fotoaparátu vo vodorovnom, zvislom ako aj rotačnom smere (okolo optickej osy objektívu), a je praktická pri filmovaní bez podporných prostriedkov, ako je statív, resp. v prípadoch, keď časové alebo priestorové obmedzenie použitie statívu neumožňuje. Pri použití v kombinácii s aktívnymi antivibračnými objektívmi NIKKOR sú výhody ešte značnejšie.

Dynamická voľba zaostrovacích polí umožňuje zaostriť na objekt aj v prípade, že DSLR krátkodobo opustí zónu vybraného primárneho zaostrovacieho poľa, pričom využíva informácie z okolitých zaostrovacích polí, počet využitých aktívnych polí tak môže byť aj nizší. Novinkou je dynamická voľba zaostrovacích polí s využitím len 9 polí, ktorá je efektívna v prípadoch, keď chcete zaostriť na ešte menšie oblasti pohybujúcich sa objektov.

Nová aktualizácia firmware je k dispozícii TU.

Nezabudnite, že aktualizáciu vykonávate na vlastné riziko!

Zdroj: TS

Kľúčové slová
Nikon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist