Niektorí majitelia elektromobilov Tesla mali nečakané problémy

Idete si odomknúť Tesla elektromobil, ale dnu sa nedostanete.

Niektorí majitelia elektromobilov značky Tesla hlásili problémy s ich odomknutím. Prvé problémy s otvorením automobilov sa začali objavovať na webovej stránke - Teslamotorsclub, kde sa často spomínal problém "500 server error". Táto chyba sa dotýkala majiteľov Tesiel po celom svete, teda zasiahnutá bola aj Európa, Južná Kórea, Austrália a samozrejme aj Spojené štáty americké. Väčšina majiteľov sa tak musela spoľahnúť na kartu alebo kľúčenku, ak ju mali v zálohe.

Používatelia elektromobilov bez karty alebo kľúčenky tak ostali vymknutý, nakoľko svoje automobily ovládajú výhradne cez aplikáciu výrobcu. Komunikácia s elektromobilom prebieha práve cez aplikáciu a bez nej nedokážu odomknúť, ani inak ovládať automobil. Majitelia písali svoje sťažnosti aj na twitterový účet Elona Muska, ktorý následne reagoval s tým, že spoločnosť na oprave pracuje. Čo za touto chybou bolo, nie je presne známe, ale odhaduje sa, že závadu mala spôsobiť aktualizácia aplikácie a chybné nastavenia serverov spoločnosti.

Zdroj: BleepingComputer, TheGuardian,

Komentáre (3)
Daniel

Otazka je ci ste tak nekompetentny alebo podplateny. Zato ze chvilu nesla appka neznamena ze sa nedostali do auta. Stale maju kartu na odomknutie..

Ritchie

To je len bezpecnostny prvok. Ked neodomknes tak nejazdis a ked nejazdis tak pravdepodobne nebudes mat ani nehodu.

ach jaj

It is not bug, it is feature

Pridať nový komentár
TOPlist