Nevhodný názov Wi-Fi spôsobil chaos na palube lietadla

, Autor: kupcik
 
Jeden z letov austrálskej leteckej spoločnosti Qantas mal viac ako dvojhodinové meškanie kvôli znepokojujúcemu Wi-Fi hotspotu.

Cestujúci letu QF481, z austrálskeho mesta Melbourne do Perthu, už boli pohodlne usadení v lietadle a pomaly odpočítavali posledné minúty do vzlietnutia. V tom si ale jeden z cestujúcich všimol na svojom mobilnom zariadení znepokojujúci názov Wi-Fi hotspotu. Ten mal pomenovanie „Mobilné Detonačné Zariadenie“ a vystrašený cestujúci ihneď ohlásil túto skutočnosť členom posádky.
 
V tom momente nebolo možné zistiť, ktoré zariadenie vytvorilo sieť s takýmto názvom, a takisto sa nedalo ani lokalizovať. Posádka okamžite informovala kapitána letu, ktorý oboznámil všetkých cestujúcich o vzniknutom probléme. Z bezpečnostných dôvodov odmietal so strojom vzlietnuť, pokiaľ mu nebude prinesené zariadenie spôsobujúce problémy.
 
 
Po vyše hodine a pol čakania sa v kabíne kapitána nikto neobjavil, no postupne začal Wi-Fi signál slabnúť a posádka sa zhodla, že mohlo ísť o iného cestujúceho, ktorý v danom momente čakal pri termináli a nebol priamo na palube lietadla. 
 
Bezpečnostné zložky po dvojhodinovom zdržaní nakoniec povolili štart lietadla. Let QF481 úspešne dorazil do cieľovej destinácie, Perthu, no niekoľko cestujúcich sa rozhodlo ešte v Melbourne vystúpiť. Pár cestujúcich vystrašila informácia od kapitána natoľko, že sa rozhodli necestovať a ešte pred odletom lietadlo opustili.
 
 Zdroj: mashable
 
Kľúčové slová
letectvo, WiFi, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Mobilné Detonačné Zariadenie? Prečo nie iBlowup?

Čo je na tom zlé?

co je na tom zle ? odkedy buchli bomby v bruseli tak je to pekne morbídny vtip. Jednoznacne narusil bezpecnost letiska a spôsobil paniku a zdranie... u nas by s tym bol "kratky proces"

Poslať nový komentár

TOPlist