Netradičné partnestvo medzi Apple a Teslou?

Spoločnosť Apple bude pravdepodobne používať batérie od spoločnosti Tesla.

Technologická spoločnosť Apple stavia a prevádzkuje solárnu farmu od roku 2015 a aktuálne k nej plánuje pristaviť aj batériovú časť, ktorá bude slúžiť na uskladnenie energie. Výrobca plánuje takto uchovávať až 240 megawatthodín energie. O samotnú úschovu energie sa postará až 85 "megapackov" líthium-iónových batérií. Samotnú technológiu by mala dodať spoločnosť patriaca Elonovi Muskovi - Tesla, ktorá okrem iného vyrába aj elektromobily pod rovnakou značkou. 

Spoločnosť Tesla už v roku 2019 ohlásila megapackový systém batérií na uschovávanie energie, pričom výrobca vybudoval až 100MW úložisko elektrickej energie v Americkom štáte Texas, ale aj v Austrálii. Výrobca stojaci za smarftónmy iPhone ale vyhlásil, že 60 MW úložisko energie, bude napriek tomu jeden z najväčších projektov v Spojených štátoch amerických. Apple zároveň uviedol, že ich systém dokáže napájať až sedem tisíc domácností na jeden celý deň. Solárna farma spoločnosti Apple pritom vyprodukuje až 130 megawattov elektrickej energie. Apple zároveň verí, že ich nápadom sa inšpirujú aj iné spoločnosti. Podľa slov viceprezidentky spoločnosti Apple - Lisy Jackson, ich riešenie pomôže stabilizovať rozvodné siete v okolí a minimalizovať prípadne výpadky.

Apple používa vo svojich smartfónoch taktiež líthium-iónové batérie, ale pre svoj elektromobil má spoločnosť vyvíjať líthium-železo-fosfátovú batériu.

Zdroj: TheVerge, LoupVentures,

Pridať nový komentár
TOPlist