Netflix mení hodnotenie, z hviezdičiek na thumbs up/down systém

, Autor: tomasklucar

Je to dobré alebo zlé? Rozhodne to nieje nič medzi.

Hodnotenie 5-hviezdičkovým systémom bolo na Netflixe už dlhú dobu. Je to dobrý spôsob ako hodnotiť filmy a TV seriály, ktoré podľa vás nie sú dobré, ale ani zlé. Jednoducho im dáte 3 hviezdičky. Tento systém ale bude nahradený jednoduchým thumbs up/ thumbs down (palec hore/ palec dole) systémom.

Portál The Verge píše, že viceprezident pre produkty Netflixu, Todd Yellin, to vyhlásil na tlačovej konferencii. „Hviezdičkový systém má teraz dojem zastaralosti,“ povedal. „Míňame miliardy dolárov na tituly, ktoré produkujeme a licencujeme. A s týmto veľkým katalógom prichádza nová výzva.“

Netflix začal s beta-testovaním nového hodnotenia minulý rok na stovkách tisícov divákov. Podľa vyjadrenia spoločnosti bolo v nasledujúcich mesiacoch zaznamenaných o 200% viac hodnotení, čo ovplyvnilo rozhodnutie prebrať túto funkciu a poskytnúť všetkým.

Možnosť binárnej voľby pre hodnotenie niečoho iba ako zlé alebo dobré sa asi nebude páčiť každému. Z celkového hľadiska ale ľudia využívajú tento binárny systém viac, a tak výsledkom by malo byť viac hodnotení a vďaka tomu presnejšie odporúčania pre každého.

Naviac, Netflix expanduje svoju funkciu percentuálnej zhody, ktorá používa algoritmy na určenie toho, či by sa vám mal daný obsah páčiť. Spoločnosť zistila, že ľudia sú ochotní sledovať aj program z iných regiónov, a tak bude používať informácie od divákov po celom svete na určenie toho, čo by sa vám mohlo páčiť.

Nové hodnotenie by sa malo na Netflixe objaviť celosvetovo už v Apríli.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Netflix
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Ja davam bud 5* alebo nic takze pre mna je to plus

Poslať nový komentár

TOPlist