EN

Nemeckým eko-teroristom sa podarilo odstaviť tamojšiu Tesla Gigafactory

Podľa Muska sú to najsprostejší eko-teroristi na svete.

Nemeckej ľavicovej extrémistickej skupine známej ako - Vulcan Group (Vulkangruppe Tesla Abschalten) sa podarilo neďaleko hlavného mesta Berlín, vážne poškodiť tamojšiu elektráreň. Vďaka tomu došlo k zamedzeniu dodávok elektrickej energie domácnostiam a firmám v okolí a poškodenie zasiahlo aj nemeckú pobočku automobilovej spoločnosti Tesla. Eko-aktivisti podľa svojich slov konali v najlepšom záujme prírody, nakoľko Tesla má mať neblahý vplyv na okolitú krajinu, ale aj neľudské pracovné podmienky. Extrémna ľavicová skupina ďalej dodala, že chcú dosiahnuť úplné zničenie Gigafactory a koniec "techno-fašistov". Muska nazvali Elendom, čo v nemčine znamená "biednym".

K problému sa vyjadrila aj spoločnosť prevádzkujúca elektráreň - E.DIS. Hovorca spoločnosti oznámil, že sa firme podarilo vyčistiť poškodenú oblasť, na čo majú následne začať opravy poškodených zariadení, medzi ktoré patrí aj transformátor. Blízke oblasti by mali mať už onedlho zabezpečené dodávky elektrickej energie. Tesla si ale bude musieť počkať, nakoľko podľa dodávateľa majú byť dodávky obnovené až 17. marca 2024. To je pre automobilku problém, pretože jej touto nečakanou odstávkou vo výrobe vzniká strata minimálne v miliarde eur. K útoku na zariadenia elektrárne došlo 5. marca 2024.

Nemecká Gigafactory vyrobí 1000 elektromobilov denne, čo pre Teslu znamená, za každý deň bez funkčnej továrne generuje vysoké straty. Musk ľavicových eko-teroristov nazval "najsprostejšími na svete", keďže namiesto toho, aby bojovali proti fosílnym automobilom, poškodia ekologickú továreň na výrobu elektromobilov. Napriek tomu sa okolo tohto závodu už dlhšiu dobu vedú polemiky týkajúce sa jej vplyvu na okolitú prírodu.

Zdroj: Techspot,

Pridať nový komentár
TOPlist