EN

Nemecký muž odmieta prezradiť heslo od jeho peňaženky

Nemecký muž odmieta dať prístup nemeckej polícii do jeho hardvérovej peňaženky.

Občan Nemecka bol odsúdený na výkon trestu, za to, že tajne inštaloval softvér na ťažbu kryptomeny Bitcoin na cudzie počítače, bez vedomia majiteľov. Nemeckým úradom ale nikdy nepovedal prístupové údaje na hardvérový disk, kde má uložené bitcoiny v hodnote cez 50 miliónov eur. Polícia sa tak bez tohto prístupu nedostane k peniazom, aj keď ich má fyzicky na disku, no nemôžu ich použiť. Podľa agentúry The Reuters ide o 1 700 bitcoinov.

Podobný prípad sa taktiež stal nedávno, kedy programátor zabudol heslo do svojho zabezpečeného disku. Zároveň vyšla aj štatistika, ktorá poukazuje na to, že približne dvadsať percent všetkých bitcoinov, v približnej hodnote 117 miliárd eur je nenávratne stratených v uzamknutých peňaženkách so stratenými heslami. Tým sa stali úplne neprístupné, aspoň po dobu, kým sa nenájde technológia, ktorá prelomí aktuálne zabezpečenie.

 

Zároveň je teda dosť pravdepodobné, že nemecký kriminálnik nedal heslo polícii aj z dôvodu, že jednoducho zabudol heslo a nie že ho úradom nechce poskytnúť. Polícii sa zatiaľ, stále nepodarilo prelomiť prístupové heslo k jeho peňaženke a pritom na to majú len obmedzenú dobu, pokiaľ si kriminálnik odpykáva trest: dva roky odňatia slobody.

Aktuálna hodnota jedného bitcoinu je takmer 32 300€

Prečítajte si tiež článok, ktorý sa priamo venuje téme Bitcoinu: Bitcoin, zlato 21. storočia?

Zdroj:pic from TheVerge, The Reuters

Komentáre (6)
Fero

Za 50 mega by si odsedel dva roky kazdy normalny clovek. Vyjdes z basy, predas btc na ktorom do vtedy pravdepodobne zarobis este viac a mozes zit kdekolvek na svete.

BTC

Zbierajte Free Bitcoin (každú hodinu zdarma, registrácia zdarma): https://1url.cz/QMJ24

palo

no ak mu polícia nevráti peňaženku, tak mu bude heslo na to, na čo je polícií peňaženka

snajprik

Bol odsudeny, bol, sedi v base na 2 roky, sedi. Keby im dal 50 milionov € pomohlo by mu to, nepomohlo. Ešte par mesiacov posedi a ma legalne 50 milionov €

adrik

20% vsetkych bitcoinov je cca 3 725 000 bitcoinov, co je cca 141 572 000 000 eur (141 miliard), nie 117 milionov.

Erik Šípoš

hej hej, máte pravdu, chybička sa votrela :)
117 miliárd, som len prepočítaval, podľa uverejnenej hodnoty z článku...

Pridať nový komentár
TOPlist